Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Plaża Dębiec Festiwal” impreza na powitanie lata na kąpielisku w Nowym Dębcu

Andrzej Rajewicz
„Plaża Dębiec Festiwal” impreza na powitanie lata na kąpielisku w Nowym Dębcu
„Plaża Dębiec Festiwal” impreza na powitanie lata na kąpielisku w Nowym Dębcu Kościan Gmina
W tym roku „Plaża Dębiec Festiwal” impreza na powitanie lata na kąpielisku w Nowym Dębcu podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w sobotę 2 lipca br. Druga część „Plaża Dębiec Festiwal” odbyła się w sobotę  9 lipca br.

Od godziny 15.00 na placu przy scenie rozpoczął się piknik „Bezpieczne wakacje nad wodą” w którym pojawili się ci od których zależy nasze bezpieczeństwo czyli: ratownicy WOPR z drużyny Nowy Dębiec, ratownicy medyczni z firmy TB Service, policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie oraz strażacy z OSP Racot. Można było obejrzeć sprzęt dzięki któremu ratowane jest życie, poznać zasady działania defibrylatora AED, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i wiele innych ważnych rzeczy od których zależy nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku. O godzinie 16.00 ratownicy WOPR zorganizowali pokaz ratownictwa wodnego.

O godzinie 17.00 rozpoczął się festiwal kolorów zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Kościan. Uczestnicy równocześnie wyrzucili w górę kolorowe proszki co dało niesamowity efekt.

O godzinie 18.00 wystartował XIX Romantyczny Bieg Parami. Na linii startu pojawiło się aż 58 par, które miały do pokonania trasę około 1500m. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale i napój. Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach otrzymały medale a wśród wszystkich startujących rozlosowano nagrody w postaci talonów do wykorzystania w lokalach gastronomicznych w Nowym Dębcu, wypożyczalniach sprzętu oraz talony na pobyt w ośrodku SportFan. Fundatorom bardzo dziękujemy.

O godzinie 20.00 na scenie pojawiła się półfinalistka „The Voice of Poland” Julia Stolpe ze swoim zespołem.
Od godziny 21 .00 do godziny 24.00 można było się pobawić przy muzyce zespołu VACAT.

Całą imprezę prowadził DJ Przemek – Nie ma lepszych Oprawcy Weseli
Podczas imprezy zbierane były pieniądze dla Zuzi Soleckiej ze Smogorzewa zmagającej się z SMA, uzbierano kwotę 1299,92 zł.

Druga część „Plaża Dębiec Festiwal” odbyła się w sobotę  9 lipca br.

Od godziny 10.00 do godziny  12.00 trwał Maraton Fitness z Transformers Kościan. W maratonie uczestniczyło ponad 20 osób.

Od godziny 14.00 na scenie można było posłuchać zespołów folklorystycznych i wokalnych. W przeglądzie udział wzięły następujące zespoły: „Kokorzynianki”, „Borkowiacy” z Borku Wielkopolskiego, „Zgoda” z Kamieńca, zespół wokalny „Komorniczanie „ z Komornik oraz grupa wokalna „Złota Jesień” z Jaraczewa w składzie której był półfinalista  The Voice of Poland Andrzej Musiałek.

Od godziny 15.00 rozpoczął się Festiwal Smaków podczas którego w tym roku królowały gołąbki. Gołąbki przygotowane zostały przez KGW Kokorzyn, KGW Luboszanki ze Starego Lubosza, KGW Nasza Mała Ojczyzna z Racotu oraz restaurację Wesołe Gary z Kurzej Góry (pasaż U Wiechcia). Uczestnicy festiwalu po zakupieniu opaski mogli skosztować przygotowanych dań i oddać swój głos na najlepsze ich zdaniem gołąbki. Dania oceniana były też przez powołane jury. Zdaniem publiczności jak i jury najlepsze gołąbki przygotowało KGW Kokorzyn, drugie miejsce dla KGW Racot, trzecie KGW Lubosz i miejsce czwarte Wesołe Gary. Przyznać trzeba że wybór był bardzo trudny a wszystkie dania były przepyszne. Zwycięzcy otrzymali puchary a wszystkie zespoły nagrody finansowe ufundowane przez firmę PAJA GAMES Adam Wudarczak.

Dochód ze sprzedaży opasek przeznaczony był na pomoc dla chorej na guza mózgu Kai Burdyki z Darnowa. Udało się zebrać kwotę 2662,70 zł. Od godziny 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem HOT-WAY, która trwała mimo mało sprzyjającej pogody do godziny 24.00.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto