Pokonały Elbląg po raz drugi w tym sezonie

Łukasz Kaczmarek
W ostatniej kolejce przed przerwą świąteczną, UKŻPS Coccodrillo Kościan pewniej pokonało na wyjeździe Truso Elbląg 3:0. Było to siódme zwycięstwo naszej drużyny siatkarskiej w tegorocznych rozgrywkach II ligi.

W ubiegłym tygodniu, kościanianki przegrały z liderem tabeli Spójnią Stargard 1:3. Mecz z niżej notowanym Truso był idealną okazją do rehabilitacji i podreperowania dorobku punktowego. W pierwszej potyczce, która odbyła się 14 października podopieczne Adama Cichockiego rozbiły bowiem we własnej hali rywalki 3:0. Historia powtórzyła się również w Elblągu. Nasze panie ponownie okazały się lepsze, udowodniły swoją wyższość i zgarnęły pełną pulę.

W pierwszym secie, przyjezdne zaprezentowały się dużo lepiej i wygrały do 17. W drugiej i trzeciej partii emocji było nieco więcej, ponieważ gospodynie stawiły spory opór i walczyły do samego końca o korzystny dla siebie rezultat. Górą było jednak doświadczenie. W decydujących momentach, nasz zespół wyprowadził skuteczne ataki i dwukrotnie zwyciężył do 22.