Policjant z KPP Pleszew wicemistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc! Waldemar Wajsnis wśród najsilniejszych

Piotr Fehler
Waldemar Wajsnis z KPP Pleszew zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc KPP Pleszew
We Wrocławiu w dniach 26-28 kwietnia 2024 roku odbyły się X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW oraz VII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW i EQ Federacja WPC Polska. W reprezentacji polskiej policji nie zabrakło Waldemara Wajsnisa z KPP Pleszew, który zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski!

Policjant z Pleszew wśród najsilniejszych w Polsce!

W X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW oraz VII Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW i EQ Federacja WPC Polska wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników, wśród których nie mogło zabraknąć najsilniejszego policjanta z Pleszewa - asp. sztab. Waldemara Wajsnisa - który mocno zaznaczył swoja obecność zajmując czołowe miejsce.

- Nasz kolega uzyskał wynik 205 kg w kategorii wagowej powyżej 110 kg - kat. wiekowa pow. 40 lat i wywalczył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski. Ponadto, suma zdobytych punktów przez Waldka, zaowocowała powołaniem do Reprezentacji Polskiej Policji, z którą w klasyfikacji drużynowej zajął 2 miejsce - podkreślają dumni policjanci z KPP Pleszew.

To wydarzenie sportowe już od dawna zapisane było w kalendarzu aspiranta sztabowego Waldemara Wajsnisa, który niemal każdego dnia, według określonego planu przygotowywał się do udziału w zawodach. Dla niego samego miało to szczególne znaczenie, gdyż była to także walka z samym sobą. Jego ciężka praca, determinacja i wytrwałość przyniosły sukces i kolejne medale do już bogatej kolekcji.

Redakcja portalu pleszew.naszemiasto.pl również przyłącza się do gratulacji i życzy kolejnych sukcesów!

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?