Pompax Tęcza wygrywa, Rycerze też. Tylko Obry żal (ZDJĘCIA)

Andrzej Bartkowiak
FB Pompax Tęcza Leszno
Koszykarki Pompax Tęczy Leszno wiceliderkami na półmetku I ligi. Na fotelu lidera w II lidze panów zasiadają Rycerze Rydzyna. Nie przełamała się BC Obra Kościan, która przegrała po raz kolejny.

Koszykarki Pompax Tęczy jechały z nadziejami do Kątów Wrocławskich. Z nadziejami na podtrzymanie dobrej passy. Sytuacji nie ułatwiała wąska ławka, ale leszczynianki zdały ten egzamin. Już I kwarta pokazała, że mecz będzie wyrównany. Na finiszu po I kwarcie lepsze były gospodynie. Potem leszczynianki W II kwarcie zanotowały serię (0:12) i odskoczyły na (22:32). Od tego momentu pilnowały wyniku i mimo słabszej postawy w ostatnich 10 minutach, spowodowanej głównie zmęczeniem pewnie wygrały w Kątach Wrocławskich (52:62).

Dijo Maximus Katy Wrocławskie – Pompax Tęcza Leszno 52:62 (16:14, 14:23, 8:16, 14:9)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Pietrzak 17 (5x3), Walentowska 15 (3x3), Hołtyn 11 (9 zb), Ratajczak 9 (13 zb), Pisera 8, Jędryczka 2, Matuszewska 0, Skrzypczak 0, Pacholczyk 0.

Pewnie wygrali Rycerze, którzy do przerwy mieli sporo problemów z Exact Systems Śląsk Wrocław. Młodzież ze stolicy Dolnego Śląska dobrze grała na "deskach" i była skuteczna z dystansu. Po 10 minutach było tylko (25:24). Do przerwy gospodarze odskoczyli na 8 punktów, ale przewagę uzyskali w III kwarcie. Ta przewaga wynosiła nawet 25 punktów. Rywal gonił ambitnie. Zniwelował nieco ze strat, ale na koniec pewnie wygrali Rycerze 98:82.

Cieszę się, że w tej III kwarcie pokazaliśmy na co nas stać i tą częścią spotkania ustawiliśmy sobie mecz. Pokazaliśmy po reaz kolejny, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, bo znów w drugiej części wykazaliśmy więcej świeżości w grze

– przyznał Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

Rycerze Rydzyna – Exact Systems Śląsk Wrocław 98:82 (25:24, 28:21, 27:13, 18:24)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 20 (6x3), Chanas 20 (2x3), Domagała 15 (2x3), Kasiński 12 (10 zb), Samolak 12 (2x3), Milczyński 10 (16 zb), Sobiech 5 (1x3), Janowicz 4, Świerczyk 0

Dzielnie z wiceliderem II ligi walczyli koszykarze BC Obry Kościan. KS Kosz Pleszew był faworytem, ale napotkał na wielki opór. Goście mieli po przerwie 12 punktów przewagi, ale Obra odrobiła i na kwartę przed końcem nawet prowadziła dwoma oczkami po rzucie Kaczmarka. Emocje były do końca. Po 40 minutach był remis i mieliśmy dogrywkę, w której szczęście uśmiechnęło się do gości. Ci wygrali po emocjach do ostatniej sekundy (90:93).

BC Obra Kościan – KS Kosz Kompaktowy Pleszew 90:93 (12:10, 19:25, 25:19, 24:26, d.10:13)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 22, R.Milczyński 19, Krówczyński 17, Konieczny 12, Ciążkowski 10, Kiszka 9, Hebdzyński 1, Rybakowski 0, Łukanus 0