Poznaliśmy "Mistrzów Smaku" w powiecie kościańskim [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Poznaliśmy "Mistrzów Smaku" w powiecie kościańskim
Poznaliśmy "Mistrzów Smaku" w powiecie kościańskim Redakcja
W piątek 27 lipca zakończył się powiatowy etap naszego plebiscytu "Mistrzowie Smaku". Teraz nasi zwycięzcy rywalizują w finale wojewódzkim, który rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 9 sierpnia. Zachęcamy do głosowania na reprezentantów powiatu kościańskiego.

Trwa nasz wielki plebiscyt, w którym o zaszczytne tytuły walczą lokale i pracownicy gastronomii. Rozpoczął się już wojewódzki finał, który potrwa do 9 sierpnia.

W kategorii Restauracji na prowadzeniu przez kolejne tygodnie była restauracja „Szama” z Czempinia. Ostatecznie zwycięzcą w tej kategorii okazała się restauracja „Zajazd u Micha” w Kościanie, na którą głosowało 47 osób. W finale wojewódzkim zapraszamy do głosowania na naszego kandydata „Zajazd u Micha” w Kościanie - POC 225. Z kolei w kategorii cukiernia /kawiarnia roku w plebiscycie najlepszą okazała się Pracownia Cukiernicza „U Przema” z Czempinia. Na pracownię oddano 104 głosy.

W prestiżowej kategorii kucharz roku prowadził Norbert Szabłowski z restauracji, pizzerii Amicone w Czempiniu i to on ostateczni wygrała zdobywając 61 głosów.

W kategorii kelner roku wygrał Eryk Adamczyk z restauracji „Kogucik” w Czempiniu, na którego głosowało 38 osób.

Wyniki pozostałych

W kategorii restauracji w powiecie drugie miejsce zajęła restauracja „Szama” z Czempinia, która zdobyła 38 głosów. Trzecia miejsce zdobyła restauracja Routebar 66 z Czempinia z wynikiem 17 głosów. W kategorii cukiernia/kawiarnia druga była „Saskia” z Kościana z wynikiem 98 głosów. Trzecie miejsce należało do cukierni, kawiarni Sweet Cafe z Kościana.

W kategorii kelner roku drugie miejsce zajął Krystian Bałut z kawiarni Saskia drugi był Mariusz Bałut z Saskii. W kategorii kucharz drugie miejsce zajął Wojciech Czachowski z Nenufar Klub w Kościanie. Zwycięzcy w powiatach dołączyli w finale wojewódzkim do sześciu kategorii, w których kandydaci rywalizują ze sobą od początku jednoetapowo: Barman/Barista Roku, Lody Roku, Restauracja Wegetariańska Roku, Pizza Roku, Burger Roku i Piekarnia Roku.

Na zwycięskich kucharzy, kelnerów i barmanów czekają dyplomy, pamiątkowe statuetki i nagrody, między innymi vouchery na zagraniczne wycieczki i zaproszenia na weekend w Sandra Spa, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.