Remis w Nowych Skalmierzycach. Obra straciła pierwsze punkty na wiosnę

Michał Dominiczak
Pierwsze punkty w tym roku stracili nasi piłkarze. W sobotę, Obra 1912 Kościan zremisowała na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób wymarzony dla gospodarzy. W 4 minucie strzałem z dużej odległości Jana Wojnowskiego pokonał Adam Majewski i było 1:0. W 30 minucie mógł być remis. Sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Krystian Łukaszyk. Chwilę później wyborną okazję miał Dawid Ratajczak, ale z kilku metrów uderzył prosto w bramkarza miejscowych. Do przerwy nic się nie zmieniło. Pogoń prowadziła 1:0.

Po zmianie stron, kościaniacy ruszyli do ataku w celu doprowadzenia do wyrównania. Sztuka ta udała się w 65 minucie. Rzut wolny na gola zamienił Maciej Przewłocki. Nastroje mogły być jeszcze lepsze w 70 minucie. Po podaniu Filipa Tylczyńskiego, wbiegający w pole karne Tomasz Marcinkowski trafił tylko w boczną siatkę. Do końca meczu nic się już nie wydarzyło i podopieczni Krzysztofa Knychały zremisowali w Nowych Skalmierzycach 1:1.

Skład Obry 1912 Kościan: Jan Wojnowski - Krzysztof Chwaliszewski, Jakub Jandy. Krzysztof Marchewka, Michał Gelert, Igor Rudawski, Dawid Ratajczak (58. Piotr Sznabel), Krystian Łukaszyk (58. Maciej Przewłocki), Filip Tylczyński (80. Jakub Płotkowiak), Jacek Żak (85. Szymon Słoma), Tomasz Marcinkowski.

Szczegółowa relacja w tygodniku "Fakty Kościańskie".

"Wyścig ślimaków" o mistrzostwo Polski. Jóźwiak: Jeśli dalej drużyny będą tak grać w lidze, to znów szybko pożegnamy się z europejskimi pucharami - zobacz film!