Rycerze nie dali szans BC Obrze. Goście trzymali się tylko do przerwy (ZDJĘCIA)

Andrzej Bartkowiak
Niespodzianki w środowym spotkaniu II ligi koszykarzy nie było. W lokalnych derbach lider rozgrywek - Rycerze Rydzyna pokonali pewnie BC Obrę Kościan 97:74.

Derby od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, ale potem dość skutecznie radzili sobie koszykarze z Kościana, którzy po rzucie Kaczmarka w 2 minucie odebrali miejscowym prowadzenie (3:4). Gdy poprawił zza łuku Rybakowski było po chwili (3:7). Końcówka I kwarty należała jednak już do miejscowych, którzy dość szybko odskoczyli i po 10 minutach prowadzili z lokalnym rywalem (27:18).

W II kwarcie początkowo zespół z powiatu leszczyńskiego uciekł na 14 punktów, ale seria 8 punktów z rzędu gości sprawiła, że zrobiło się (35:31). Do przerwy kibice oglądali dość zacięte spotkanie, w której lekką przewagę posiadał faworyt. Zespół trenera Jędrzeja Jankowiaka prowadził po 20 minutach (47:40).

III kwarta zadecydowała o losach tego meczu. Gospodarze wzmocnili obronę i raz za razem punktowali rywala, prezentując wysoką skuteczność. Od stanu (61:51) Rycerze zanotowali serię 15:0 pozbawiając ostatnich złudzeń koszykarzy z Kościana. W ostatnich minutach obaj trenerzy zdecydowali się na wpuszczenie na parkiet rezerwowych graczy. Na parkiecie było wtedy sporo chaosu. Cały mecz zakończył się zdecydowaną wygraną miejscowych (97:74).

Póki nam nie brakowało energii, czyli do przerwy było całkiem dobrze. Nie byliśmy faworytem, ale wystarczy popatrzeć na to jakim składem dysponuje rywal. Oczywiście w każdym meczu gramy o zwycięstwo, ale dziś mieliśmy zbyt mało atutów

- przyznał Szymon Pietraszek, trener BC Obry Kościan.

Obra na pewno się starała i do przerwy była w kontakcie. Nam jednak wystarczyła chwila lepszej gry w obronie w III kwarcie i kilka celnych rzutów, by zdecydowanie odskoczyć i kontrolować mecz. Sporo minut dzisiaj dostali zmiennicy i myślę, że podobnie będzie w niedzielnym meczu z Zieloną Górą

- powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy Rydzyna.

Rycerze Rydzyna - BC Obra Kościan 97:74 (27:18, 20:22, 32:17, 18:17)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sanny 18 (2x3), Kasiński 17 (2x3), Sz.Milczyński 14 (11 zb), Janowicz 14 (3x3), Chanas 11 (3x3), Samolak 11 (1x3), Sobiech 9 (2x3), Świerczyk 2, Nawrocki 1, Zacharski 0.

Punkty dla Obry: Kaczmarek 20, Rybakowski 12 (3x3), R.Milczyński 11 (1x3), Kin 7 (1x3), Krówczyński 6, Kiszka 5 (1x3), Ciążkowski 4 (10 zb), Hebdzyński 4, Łukanus 3, Kaźmierczak 2, Konieczny 0.