Rycerze nie zagrali z Tarnovią. Obra bez szans z Sudetami

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze Rycerzy Rydzyna, lider II ligi, grupa D tym razem bez punktów, ale tylko dlatego, że ich mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne został przełożony na inny termin. Nie wiedzie się koszykarzom BC Obry Kościan, którzy byli bez szans w starciu z Sudetami Jelenia Góra.

Drodzy Kibice. W związku z objawami COVID-19 u jednego z zawodników oraz kwarantannami u części z pozostałych graczy, decyzją PZKosz jutrzejszy mecz z Tarnowem Podgórnym zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy niezwłocznie po ustaleniu go przez trenerów obu drużyn – mogliśmy przeczytać na klubowym profilu Rycerzy, w przeddzień derbowego starcia w Rydzynie

Bez przeszkód odbył się mecz w Kościanie. Niestety „Rataj” nie jest szczęśliwy dla Obrzanki, która do meczu z ekipą z Dolnego Śląska przystępowała bez swojego lidera – Pawła Ciążkowskiego. Obra od początku ustępowała rywalowi. Liderami gości byli młodsi gracze: Bartosz Jyż oraz Damian Ostrowski, wspierani przez Niesobskiego i Minciela. Goście rozpoczęli od prowadzenia (0:4) i cały czas powiększali przewagę. Obra często zbyt szybko oddawała rzuty z nieprzygotowanych pozycji, a rywal grał spokojnie i skutecznie „swoje”. Po 20 minutach posiadał dużą przewagę (16:32) po skutecznym wejściu pod kosz Szandurskiego. Sudety utrzymały wyraźne prowadzenie do przerwy (38:53).
W połowie III kwarty goście po rzucie Jyża były już zupełnie spokojne (42:63). Obra nie miała nic do powiedzenia. Rywal wygrał w Kościanie spokojnie (71:96).

BC Obra Kościan – Sudety Jelenia Góra 71:96 (16:32, 22:21, 12:21, 21:22)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Gruszczyński 19 (2x3), Hebdzyński 14 (11 zb), Kaczmarek 14, Adamczak 11, Rybakowski 7 (1x3), R.Milczyński 2, Plewiński 2, M.Rau 2, Kruszyński 0, Wieczorek 0

Najwięcej dla Sudetów: Ostrowski 23, Jyż 20, Ł.Niesobski 16, Minciel 16 (11 zb)