Rycerze prawie w II rundzie. BC Obra bliska odpadnięcia

Andrzej Bartkowiak
Zwycięstwo Rycerzy we Wrocławiu i porażka BC Obry na własnym parkiecie w I rundzie play-off II ligi koszykarzy. Dwie nasze drużyny są przed rewanżami w bardzo różnej sytuacji.

Rycerze kończyli rundę zasadniczą we Wrocławiu, a teraz po zaledwie kilku dniach powrócili do hali Kosynierka, gdzie znów spotkali się z zespołem Exact Systems Śląsk. Tym razem ani na chwilę nie było nerwówki. Goście rozpoczęli od prowadzenia 5:0. Systematycznie ta przewaga rosła, by w 34 minucie po trafieniu Sobiecha wynosiła już 30 punktów. To był mecz pod pełną kontrolą zespołu z powiatu leszczyńskiego, który wygrał w stolicy Dolnego Śląska 93:63.

Exact Systems Śląsk Wrocław - Rycerze Rydzyna 63:93 (15:23, 19:25, 12:25, 17:20)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 21 (5x3), Sanny 15 (3x3), Sz.Milczyński 13 (14 zb), Kasiński 12 (2x3), Sobiech 10 (3x3), Nawrocki 8, Samolak 5 (1x3), Świerczyk 5 (1x3), Domagała 4, Janowicz 0.

Bez niespodzianki było w Kościanie, gdzie ósma po rundzie zasadniczej BC Obra uległa Pogoni Prudnik 62:83. Gospodarze nie prowadzili w tym spotkaniu ani razu. Była taka chwila w I kwarcie, gdy po rzucie Kaczmarka było 14:14, ale goście zakończyli kwartę serią 11:0 i zrobiło się 14:25. Jeszcze w 34 minucie gospodarze byli stosunkowo blisko, bo przegrywali 58:67 po trafieniu Kiszki, ale na więcej nie było ich już stać, bo rywal zanotował znów serię, tym razem 8:0 i było po meczu.

BC Obra Kościan - Pogoń Prudnik 62:83 (14:25, 14:18, 14:20, 20:20)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 16, Rybakowski 11, Łukanus 11, R.Milczyński 9, Kiszka 6, Krówczyński 4, Kin 3, Hebdzyński 2, Konieczny 0.