Siatkarki nie zwalniają tempa, znów wygrały

W trzecim spotkaniu tegorocznych rozgrywek II ligi, trzecie zwycięstwo odniosły nasze siatkarki. UKŻPS Kościan pokonał na wyjeździe SKF KS Poznań 3:0.

Przed meczem, obie drużyny miały na swoim koncie po dwie wygrane. Trudno zatem było wskazać faworyta. Pierwszy set był wyrównany. Na siatce toczyła się zażarta walka o każdą piłkę. W samej końcówce, trzypunktową przewagę zbudowały miejscowe. Wydawało się, że obejmą prowadzenie w meczu. Nic bardziej mylnego.

Podopieczne Adama Cichockiego najpierw doprowadziły do wyrównania po 23, a potem wykorzystały nieporadność w szeregach poznanianek i rzutem na taśmę zwyciężyły 25:23. Druga partia tylko do stanu 6:6 była zacięta. Później, kościanianki odskoczyły przeciwniczkom. Jeszcze przy wyniku 15:13, klub ze stolicy Wielkopolski mógł mieć nadzieje na odwrócenie sytuacji, lecz nasz zespół był na tyle skuteczny, że nie dał się wyprowadzić z równowagi i kontrolował wydarzenia, triumfując do 20.

Początek trzeciego seta zaczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które szybko obejęły przodownictwo 5:1, a potem nawet 9:3. Praktycznie cała ta odsłona przebiegała pod dyktando rywalek, aż do stanu 22:17. Podobnie jak w pierwszym secie, Politechnika nie zdołała utrzymać prowadzenia i poległa we własnej hali 0:3 (25:23, 25:20, 25:23).

W tabeli, pierwsze miejsce zajmuje Spójnia Stargard, drugi jest UKŻPS. Pozostałe rezultaty 3 kolejki: Truso Elbląg - SMS Police 0:3, Spójnia Stargard - PTPS II Piła 3:0, WTS Włocławek - UKS Poznań 3:0, Czarni Słupsk - APS Ruma. Hitowo zapowiada się kolejne starcie, w którym wicelider, UKŻPS Kościan zmierzy się u siebie z liderem, Spójnią Stargard.