Srebro dla AP Reissa Kościan w Ogólnopolskim Turnieju Niepodległościowym [FOTO]

Andrzej Rajewicz
Drugie miejsce wywalczyła drużyna orlika młodszego AP Reissa Kościan w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Niepodległościowym o Puchar Burmistrza Gniezna. Królem strzelców imprezy został kościaniak Franciszek Flis.

Mimo trwającej epidemii koronawirusa z zachowaniem reżimu sanitarnego 11 listopada w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. M. Łopatki w Gnieźnie odbył się VIII Halowy Turniej Niepodległościowy. Początkowo w imprezie miało wystartować 20 zespołów, ale z uwagi na bezpieczeństwo o Puchar Burmistrza Gniezna walczyło 10 zespołów. W tym gronie znalazła się drużyna orlika młodszego AP Reissa Kościan.

Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w fazie grupowej nie zaznali goryczy porażki, a rywalizację rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Lechem Poznań. Następnie wygrali z FC Yellow Bolesławiec 2:1, Chrobrym Gniezno 4:0 i MKS Trzemeszno 1:0. Kościaniacy w półfinale rozbili Farę Pelikan Żydowo 4:1 i w finale imprezy ponownie zmierzyli się z zespołem z Bolesławca. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, które ostatecznie wygrał 1:0 zespół z dolnośląskiego. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Żydowa.

- Był to dla nas pierwszy występ w turnieju halowym w tegorocznym sezonie i miejsce na podium bardzo cieszy. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, gdyż przez większość czasu to my prowadziliśmy grę i dyktowaliśmy warunki, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce finału. Była to dla nas doskonała okazja przeglądu kadry przez Turniejem Juna Cuk Cup 2020 w Starych Oborzyskach - mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan.

Królem strzelców został Franciszek Flis z Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan

Prowadzona była również klasyfikacja „króla strzelców” turnieju, w której najlepszym okazał się Franciszek Flis z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan. Flis zdobył w sumie 7 bramek. Zwycięskie drużyny otrzymały Puchary Prezydenta Miasta Gniezna zaś zawodnicy wszystkich drużyn pamiątkowe medale i upominki rzeczowe.

Bezpieczne treningi AP Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie (obok Basenu MOSiR) i klubowych obiektach, a wszystko w 100 procentach zgodnie z nowymi wymogami Ministerstwa Sportu i GIS. Aktualnie trwają jesienne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych w lokalizacji Kościan m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).

Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są dotowane przez: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.