Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stacja Uzdatniania Wody na Łazienkach w Kościanie. Obiekt został po raz pierwszy udostępniony do zwiedzania [zdjęcia]

Weronika Nowak
Weronika Nowak
30 września 2022 roku, Stacja Uzdatniania Wody na kościańskich łazienkach została udostępniona do zwiedzania. Przybyli goście mogli zobaczyć jak wgląda obiekt z zewnątrz oraz wewnątrz.

Przebudowa dobiegła końca

Od dłuższego czasu mieszkańcy Kościana mogli obserwować prace na kościańskich łazienkach, które obejmowały przebudowę Stacji Uzdatniania Wody. Prace dobiegły końca i stacja niebawem rozpocznie swoje działanie. Całość inwestycji kosztowała ok. 10 mln. złotych. Stacja jest aktualnie w trakcie rozruchu technologicznego.

ZOBACZ TAKŻE

Zwiedzanie obiektu

30 września 2022 w przebudowanym obiekcie po raz pierwszy pojawili się goście, w ramach konferencji „Warsztaty dla eksploatatorów stacji uzdatniania wody”. Uczestnikom konferencji jako pierwszym zaprezentowany został zmodernizowany obiekt. który wyposażony został w nowoczesne rozwiązania technologiczne, dodatkowo przeprowadzony został także wykład dotyczący rozruchu stacji. Na wydarzeniu pojawił się również Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE

Stacja Uzdatniania Wody Łazienki jest aktualnie w fazie rozruchu technologicznego. Dr inż. Łukasz Weber, Specjalista do spraw inżynierii środowiska podkreślił jak trudna jest kościańska woda i jak dużo energii trzeba włożyć w jej właściwe uzdatnienie. Przybyły na wydarzenie prof. Sozański, który jest autorytetem w zakresie inżynierii środowiska był zaskoczony trudnościami jakie sprawia kościańska woda i był pełen podziwu w kierunku Zarządu oraz pracowników Wodociągów Kościańskich.

Stacja Uzdatniania Wody na Łazienkach w Kościanie. Obiekt zo...

Obiekt niebawem rozpocznie swoje funkcjonowanie. Pozostaje tylko pytanie o to co z drogą dojazdową do łazienek, która poprzez trwające prace jest w złym stanie technicznym, a poruszanie się po niej samochodami jest bardzo uciążliwe.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto