Tęcza Folplast Kościan sprawiła miłą niespodziankę w Dzierżoniowie

Andrzej Bartkowiak
Niesamowitych emocji dostarczył pojedynek szczypiornistów Żagwi Dzierżoniów i Tęczy Folplast Kościan. Nasz zespół prowadził już w meczu z faworyzowanym rywalem nawet (20:13). Dał się jednak dogonić...

Faworytem spotkania byli wyżej notowani rywale, którzy grali w roli gospodarza. Tęcza Folplast nie zamierzała jednak być w tym meczu statystą i od początku toczyła wyrównany bój, lekko przeważając. Początkowo była to 1 bramka, potem, w 15 minucie różnica wzrosła do 2 trafień (8:6), a do przerwy podopieczni trenera Dawida Nowaka prowadzili (14:11).
Po 5 minutach drugiej odsłony nasz zespół powiększył przewagę do 4 bramek (16:12). Potem nastąpił bardzo dobry okres gry gości, którzy po kilku kolejnych akcjach uciekli na 7 bramek (20:13). Zespół z Wielkopolski był naprawdę blisko wygranej. Żagiew jednak rzuciła się do odrabiania strat. Na 5 minut przed końcem gospodarze zbliżyli się na 2 bramki, a na koniec regulaminowego czasu dogonili zespół z grodu nad Obrą, doprowadzając do remisu (28:28). W ten sposób o wszystkim decydowały rzuty karne, które jak zawsze są loterią. Szczęście uśmiechnęło się do Tęczy Folplast, która wygrała wojnę nerwów 3:2 i przywiozła do Kościana bardzo cenne 2 duże punkty. Gospodarzom za przegrany po karnych mecz przypadł punkt.
Kibice Tęczy będą mogli podziękować swojemu zespołowi za te punkty już w najbliższy czwartek 27 lutego. To wtedy odbędzie się mecz z liderem rozgrywek - Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie. Początek spotkania w hali przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka o godzinie 19.00.