Tęcza Kościan Lider Swarzędz 34:26 [GALERIA] Szóste zwycięstwo Tęczy w tym sezonie.

Michał Dominiczak
Zawodnicy Tęczy Kościan odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Po ośmiu kolejkach zajmują 3 miejsce w tabeli II ligi.

W ósmej serii gier II ligi Tęcza podejmowała we własnej hali drużynę Lidera Swarzędz. Przeciwnicy Tęczy przed meczem plasowali się na jedenastej pozycji w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Drużyna z kościana natomiast z dorobkiem 15 punktów znajdowała się na trzeciej pozycji w tabeli.
Przed meczem, który rozgrywany był dzień przed obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odśpiewany został hymn Polski oraz młodzi adepci piłki ręcznej wyprowadzili oba zespoły w asyście biało czerwonych flag.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i nie było widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. Pierwszą bramkę w meczu zdobył dopiero w trzeciej minucie Damian Krystkowiak. Zawodnicy ze Swarzędza momentalnie odpowiedzieli trafieniem Łukasza Glinkowskiego. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. W osiemnastej minucie meczu Tęcza za sprawą bramki Damiana Krystkowiaka z rzutu karnego wyszła na trzy bramkowe prowadzenie 10:7. Od tego momentu zawodnicy Tęczy nie oddali już prowadzenia i ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 17:13 dla Tęczy.

Początek drugiej połowy to dobra postawa kościańskich zawodników w obronie i skuteczna gra w ataku. Po bramkach Damiana Krystkowiaka, Dawida Wesołka oraz Eryka Napieralskiego Tęcza powiększyła przewagę do 7 bramek a wynik na tablicy wynosił 20:13. Od tego momentu wdarło się trochę rozluźnienia w szeregi zawodników z Kościana i goście ze Swarzędza zdołali rzucić trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Tęcza dalej, jednak kontrolowała przebieg meczu i za sprawą dwóch trafień Damiana Krystkowiaka oraz jednym Dawida Grafa w czterdziestej pierwszej minucie prowadziła 24:16. Między czterdziestą ósmą a pięćdziesiątą czwartą minutą Tęcza straciła cztery bramki rzucając tylko jedną, jednak wypracowana wcześniej przewaga nie została zniwelowana i podopieczni Dawida Nowaka oraz Rafała Szatkowskiego odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Za tydzień zawodnicy Tęczy udadzą się na mecz do Obornik Śląskich gdzie zagrają z liderem tabeli. Ewentualne zwycięstwo zawodników z Kościana może pozwolić awansować im na pierwsze miejsce w tabeli. Zależne jest to jednak również od Wyniku drugiego w tabeli Dzierżoniowa, który zagra ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania Tęczy w niedziele o godzinie 17 w Obornikach Śląskich.

Trener Dawid Nowak po meczu: Zagraliśmy dość dobry mecz. Spodziewaliśmy się, że zespół Lidera Swarzędz postawi większy opór. Popełniliśmy trochę za dużo błędów w obronie, ale jeżeli tylko jeden zawodnik zdobywa 12 bramek a reszta po jednej to możemy tak grać. Dobrze spisali się dzisiaj również bramkarze, którzy także dołożyli swoją dobrą grą cegiełkę do tego zwycięstwa. Za tydzień jedziemy do lidera na pewno po punkty. Zespół z Obornik w poprzednim sezonie nam leżał, nastawiamy się na trudny mecz, ale myślę, że jeśli zagramy dobre spotkanie to jesteśmy w stanie sięgnąć po trzy punkty.

Tęcza Kościan – Lider Swarzędz 34-26 (17-13)

Tęcza: Amirjan Omar, Adam Noskowiak – Jacek Idziak 1, Dawid Graf 6, Daniel Olejnik 5, Eryk Napieralski 2, Kamil Gessner 1, Kamil Napierkowski 3, Damian Krystkowiak 8, Wojciech Weiss 2, Adam Ryba 1, Dawid Wesołek 2, Tomasz Piątek 3 oraz Adam Żurek.

Lider: Piotr Dopieralski, Zbigniew Stachowiak, Filip Karasiewicz, Adam Ochowiak 2, Mariusz Kosturski, Damian Gałek, Błażej Koziej, Paweł Szymański, Filip Stachowiak 12, Kacper Posadzky, Tomasz Walkowiak, Daniel Florkowski 3, Mateusz Napierała 3, Łukasz Glinkowski 6.

Artur Szpilka pokonał Mariusza Wacha! "Nie da się wygrać z ringowym cwaniaczkiem, poruszając się z szybkością biegnącego żółwia"