Termomodernizacja świetlicy w STarym Luboszu w gminie Kościan Termomodernizacja świetlicy w STarym Luboszu w gminie Kościan

Termomodernizacja świetlicy w STarym Luboszu w gminie Kościan (© UG Kościan)

Gmina Kościan w okresie od września do listopada br. przeprowadziła kompleksową termomodernizację świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu wraz z montażem na niej paneli fotowoltaicznych.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wykonano docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonano nową elewację, wymieniono częściowo stolarkę drzwiową zewnętrzną, zmodernizowano źródło ogrzewania - kocioł gazowy, usprawniono wentylację w budynku.W świetlicy zamontowano również nowoczesną technologię wykorzystującą odnawialne źródła energii w postaci instalacji fotowoltaicznej produkującej energię elektryczną na potrzeby własne budynku. Celem inwestycji było zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez docieplenie oraz zwiększenie wykorzystania OZE na terenie miny Kościan.Dzięki przeprowadzonym pracom budynek zyskał nowoczesny wygląd, który wpisuje się w obecne stangdardy nowo wyremontowanych świetlic wiejskich. Na to przedsięwzięcie z zakresu ochrony środowiska Gmina Kościan uzyskała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 195.000 zł, z możliwością jej umorzenia na poziomie 15 %. Wartość robót wyniosła 290 735,36 zł brutto.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!