Udany weekend w wykonaniu tenisistów stołowych z Śmigla

KS Polonia Śmigiel
Dziewiątego lutego zawodnicy tenisa stołowego z KS Polonii Śmigiel rozgrywali aż dwa wymagające mecze.

Dziewiątego lutego w ramach rozgrywek Drugiej Ligii Tenisa Stołowego KS Polonia Śmigiel podejmował wicelidera tabeli Tajfun Ostrów Wielkopolski. Pierwsze spotkanie tego dnia rozgrywane przez Śmigielan rozpoczęło się przed południem.
Rywalizację można było nazwać hitem, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze.
Pierwsze partie spotkania wpadły na konto zespołu z Śmigla. Niezawodny w tym roku Kazimierz Wiszowaty pokonał zawodnika gości Mateusza Kowala 3:1.Następnie Andrzej Juszczak obronił piłki meczowe w 3 secie i pokonał Margrafa w zaciętym pojedynku 3:2. W Fenomenalnej dyspozycji okazał się być Krystian Łukaszewski , który wygrał swoje spotkanie 3:1. Tylko Wojtek Waligórski po 5 setach uległ Krzysztofowi Katafiaszowi.
Po pierwszej serii singla Polonia prowadziła 3:1. Po deblach było już 4:2. Wtedy to Wiszowaty ogrywa 3:1 Katafiasza. Kapitan Juszczak przegrał z Polusem. Łukaszewski pokonał Łukasza Kuźniaka, a Waligórski ustala wynik meczu na 7:3 pokonując Kowala 3:2.
Punktowali:Wiszowaty 2.5, Łukaszewski 2.5, Juszczak 1, Waligórski 1.

W drugim hitowym starciu tego dnia do Śmigla zawitała ekipa lidera tabeli Ochmana Raszków, na czele z mistrzem Wlkp. Spychałą oraz uczestnikiem Mistrzostw Świata w Ping-Ponga, Radosławem Malinowskim.
Zespół z Śmigla nie przestraszył się rywali i już w pierwszym starciu lider drużyny Kazimierz Wiszowaty starł się z w/w Spychałą. Starcie przeciągnęło się do 5 setów. W nerwowej końcówcę wyższość nad rywalem okazał jednak Wiszowaty. W 5 setach niestety przegrał Andrzej Juszczak, którego pokonał Malinowski. Łukaszewski będący w bardzo dobrej formie w sobotę bez straty seta pokonuje Tomasza Durajczyka , a Wojtek Waligórski przegrywa w kolejnym pięciosetowym starciu. Po pierwszych singlach był, więc remis 2:2
Deble podobnie jak poprzednie część spotkania są bardzo wyrównane. Żaden z zespołów nie osiągnął przewagi, więc po tej części gry był remis 3:3.
W kolejnych singlach Wiszowaty wygrywa 3:0 . Juszczak ulega 3:1 . Waligórski przegrywa , a wynik meczu na 5:5 ustala Krystian Łukaszewski.
Punktowali: Wiszowaty oraz Łukaszewski po 2,5.