W Racocie grali w tenisa stołowego

Łukasz Kaczmarek
W niedzielę 3 grudnia w hali sportowej w Racocie odbyły się XIV Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych.

Zawody, których organizatorem był OSiR, zostały rozegrane w dwóch kategoriach: kobiet oraz open. W sumie uczestniczyło w nich 19 drużyn.

Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para ze Starego Lubosza: Anna Szymkowiak i Katarzyna Mądra, pokonując ubiegłoroczne zwyciężczynie Żanetę Witomską i Beata Witomską z Nowego Lubosza, które zajęły drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła para Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal z Wyskoci.

W kategorii open, po bardzo zaciętej rywalizacji, triumf odniosła para Paula Skrzypczak i Eryk Hertmanowski z Wyskoci. Na drugiej pozycji uplasowali się miejsce drugie Bartosz Dębski i Piotr Białas również z Wyskoci. Na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Sobkowiak i Andrzej Krzysztofik ze Starych Oborzysk.

Najlepsi otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane ze środków gminy Kościan. Dodajmy, iż 21 stycznia 2018 roku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym.