Wygrały po tie-breaku

FB UKŻPS Kościan
Bardzo emocjonujące było sobotnie starcie, w którym UKŻPS Coccodrillo Kościan mierzył się u siebie z APS Rumia. Ostatecznie, kościanianki wygrały 3:2.

W pierwszym secie, kościanianki potwierdziły swoją wyższość. Zagrały bardzo efektownie i efektywnie, dzięki czemu wygrały gładko do 14. Druga partia miała niemalże identyczny przebieg. Miejscowe zbudowały przewagę i nie oddały jej do samego końca, triumfując do 16.

Wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością i przysłowiowym postawieniem kropki nad “i” przez podopieczne Adama Cichockiego. Nic bardziej mylnego. Przyjezdne wzięły się do pracy i odrabiania strat. Po heroicznym boju wygrały, przedłużając swoje szanse na zwycięstwo. Co więcej, w czwartym secie też okazały się lepsze od kościanianek i tym samym, dość niespodziewanie, doprowadziły do remisu po 2. Decydująca partia to prawdziwa wojna nerwów i walka o każdą piłkę na siatce. Na przewagi zwyciężyła ją nasza ekipa i pokonała APS 3:2.

Wyniki poszczególnych setów: 25:14, 25:16, 20:25, 23:25, 16:14.