XXVI Biegi Uliczno-Przełajowe odbyły się w Śmiglu w sobotę ZDJĘCIA

Andrzej Rajewicz
XXVI Biegi Uliczno-Przełajowe odbyły się w Śmiglu w sobotę
XXVI Biegi Uliczno-Przełajowe odbyły się w Śmiglu w sobotę UMIG Śmigiel
XXVI Biegi Uliczno-Przełajowe w Śmiglu odbyły się 1 czerwca. Zawody rozpoczęły się od biegu najmłodszych uczestników, którzy mieli do pokonania dystans 300 metrów na bieżni stadionu miejskiego w Śmiglu.

Starsi biegacze, uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych, musieli zmierzyć się z dłuższą trasą, która wynosiła od 800 do 1500 metrów i przebiegała również poza stadionem.

Wśród dziewczynek zwyciężyły: Maria Żurek, Julia Mituła, Nadia Janicka, Julia Kowalaszek, Julia Wawrzyniak oraz Sara Jóźwiak. Natomiast wśród chłopców najlepsi okazali się: Kamil Walkowiak, Jakub Handke, Oliwier Leśniak, Kamil Wejnert, Maciej Haupt i Patryk Golec.

Jako ostatni na linię startu ustawili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli do pokonania trasę pięciokilometrową. Najszybciej dystans ten przebiegli: Paulina Bieniek oraz Kacper Taterka.

Obok indywidualnych wyników, dzieci i młodzież walczyli także o punkty do prowadzonej klasyfikacji szkół. W tej konkurencji na etapie szkół podstawowych wygrała szkoła w Śmiglu, a wśród placówek ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie.

Tradycyjnie, wśród uczestników, rozlosowano również dwa rowery. Szczęśliwymi posiadaczami nowych jednośladów zostali Maja Matecka i Marcin Matuszczak.

W najstarszej kategorii wiekowej biegu open na 10 km wystartowało 40 biegaczy. Pierwszy linię mety przekroczył Szymon Krawczyk z Leszna. Pokonał on Dawida Miaskowskiego (2 miejsce) oraz Dawida Kaźmierczaka, który reprezentował Śmigiel (miejsce 3). Kolejne miejsca zajęli Mariusz Tokarczyk, Sebastian Witomski i Dominik Marcinkowski. Najlepszy czas wśród pań uzyskała Katarzyna Miedzińska z Racotu, na drugim miejscu uplasowała się Justyna Knaflewska, a na trzecim Katarzyna Nowak. Tuż za podium znalazły się: Martyna Zielińska, Barbara Jarosińska i Patrycja Urbańczak.

W kategoriach wiekowych zwyciężyli: Ewelina Postaremczak (K30), Monika Bajstok (K40), Łukasz Sztul (M20), Paweł Walkiewicz (M30), Radomir Graf (M40), Krzysztof Bieniek (M50) i Marian Skrzypczak (M60).

Zwycięscy, otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Śmigla Marcina Jurgi oraz kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunta Ratajczaka, pamiątkowe puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, funkcjonariuszom policji i strażakom oraz rowerzystom ze Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów.