Zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Kościana [FOTO]

Andrzej Rajewicz
Zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Kościana
Zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Kościana Red.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 w sobotę 14 maja 2022 r. nad brzegiem jeziora wonieskiego odbyły otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Kościana zaliczane do II tury zawodów o mistrzostwo Koła PZW nr 202 Kościan Miasto.

W zawodach uczestniczyło 15 wędkarzy zrzeszonych w Kołach PZW: Kościan Miasto i Chemik Kościan. Zawody sędziowali: Marcin Gierczyński, Hubert Kościanski oraz Karol Michalski.

Pogoda dopisała, ryby „brały” dzięki czemu dobry humor dopisywał uczestnikom podczas całej imprezy. Zawody z wynikiem 9560 pkt. wygrał Dominik Mocek z Koła Chemik Kościan. Na drugim miejscu uplasował się Jerzy Piskorz z Koła Kościan Miasto uzyskując wynik 8920 pkt. Na podium stanął również Piotr Łukaszczyk z Koła Chemik Kościan, który zdobył 8600 pkt.

Zwycięscy zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Urząd Miasta Kościana oraz dyplomami. Puchary wręczył osobiście Burmistrz Piotr Ruszkiewicz. Dyplomy wręczył Prezes Koła Kościan Miasto Łukasz Turczynowski.

Podziękowanie dla Burmistrza Kościana

Wiceprezes Koła Kościan Miasto ds. sportu Sylwester Grześkowiak wręczył w imieniu Zarządu Koła podziękowanie dla Burmistrza Kościana za objęcie honorowym patronatem zawodów zorganizowanych przez nasze Koło i ufundowanie Pucharów oraz upominków.

Po wspólnym obiedzie podsumowano dwie tury zawodów o Mistrzostwo Koła w wędkarstwie spławikowym. Mistrzem Koła Kościan Miasto na rok 2022 został Jerzy Piskorz – 2 pkt., tytuł I wicemistrza Koła na rok 2022 zdobył Czesław Heliński – 5 pkt. a II wicemistrzem Koła został Janusz Kowalski – 8 pkt. Mistrzowie zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Otrzymali także nagrody rzeczowe związane z wędkarstwem spławikowym. Puchary i dyplomy wręczali Prezes Koła Łukasz Turczynowski oraz wiceprezes Koła ds. sportu Sylwester Grześkowiak.

- Imprezę mimo małej frekwencji można zaliczyć do udanych o czym świadczy fakt, że większość uczestników wyraziła wolę by następne zwody spławikowe „Dzień Wędkarza” w dniu 25 czerwca br. również zorganizować z brzegu i zapowiedzieli swój udział - informują organizatorzy.