Zwycięstwo w Poznaniu i awans do półfinału play off UKŻPS Kościan

Michał Dominiczak
Po dwóch zwycięstwach we własnej hali drużyna UKŻPS Kościan w sobotę drugiego marca udała się na trzecie spotkanie ćwierćfinałowe do Poznania gdzie zmierzyła się z Forex Politechnika Poznańska.

Po dwóch zwycięstwach we własnej hali drużyna UKŻPS Kościan w sobotę drugiego marca udała się na trzecie spotkanie ćwierćfinałowe do Poznania gdzie zmierzyła się z Forex Politechnika Poznańska. Zawodniczki z Kościana, jako cel stawiały sobie wygranie już w pierwszym meczu w Poznaniu i przypieczętowanie awansu do półfinału play off już w sobotę.

Pierwszy set meczu nie potoczył się po myśli podopiecznych Adama Cichockiego. Drużyna Politechniki Poznańskiej bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. Zawodniczki z Poznania grały bardzo dobrze w obronie i skutecznie kończyły ataki. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Politechniki Poznańskiej 25:19.

Na drugą partię zawodniczki UKŻPS Kościan wyszły bardzo skoncentrowane i od początku widać było, że bardzo zależy im na wyrównaniu wyniku meczu. Drużyna z Kościana bardzo dobrze zagrała w przyjęciu i dodatkowo skutecznie kończyła ataki, co przełożyło się na zwycięstwo w drugim secie 25:20.

Trzecia partia meczu również należała do drużyny z Kościana. UKŻPS Kościan wypracował sobie prowadzenie i konsekwentnie go bronił. Trzeci set zakończył się również zwycięstwem zespołu z Kościana 25:19.

Czwarta partia meczu okazała się również ostatnią. Kościańska drużyna zagrała bardzo pewnie w obronie i dołożyła do tego również skuteczne ataki. Pozwoliło to na zwycięstwo w czwartym secie 25:20.

Spotkanie w Poznaniu zakończyło się zwycięstwem UKŻPS Kościan 3-1. Dzięki zwycięstwu Kościański zespół zapewnił sobie awansu do półfinału play off już po trzech pojedynkach. Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną dziewiątego i dziesiątego marca w Kościanie. Jest to niewątpliwie dużym handicapem dla UKŻPS Kościan. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Adama Cichockiego będzie ktoś z dwójki Energetyk II Poznań lub UKS ZSMS Poznań. Po rozegraniu trzech spotkań 2:1 prowadzi UKS ZSMS Poznań. Czwarte spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę. W drugiej parze półfinałowej zagrają drużyny Pałac II Bydgoszcz oraz Spójnia Stargard.