Spis treści

Agro Show Bednary 2023. Pokazy sprzętu, loty helikopterem i dużo nowości
Agro Show to największe targi rolnicze w Europie. Co roku skupiają wystawców specjalizujących się w produkcji i sprzedaży maszyn i sprzętu rolniczego. Wystawa organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku z małą przerwą na pandemię. Każdy, kto liczy się w branży i chce spotkać się ze swoimi klientami obecny jest na Agro Show. Wystawcami są krajowi producenci maszyn rolniczych, a także przedstawicielstwa wszystkich czołowych światowych marek maszynowych. To wystawa także dla producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firm z sektora finansowego, producentów wyposażenia budynków inwentarskich i innych branż związanych z rolnictwem.
Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji targów w Bednarach. Szacuje się, że swoje stanowiska w dniach 22-24 września zaprezentowało ponad 700 firm z polski i 100 z zagranicy. Wystawę każdego roku odwiedza blisko 120 tysięcy rolników.
Przyszłość rolnictwa jest zielona
Nie zabrakło i tym razem spektakularnych nowości. Nowe ciągniki zaprezentował m.in. Zetor, McCormick czy Deutz Farm, a kombajny New Holland jak co roku wzbudzały niemałe emocje. Nie zabrakło jednak lokalnych firm, które wyspecjalizują się w produkcji maszyn służących do produkcji eko-opału z agrobiomasy niedrzewnej. Firma Asket spod Poznania od lat produkuje brykiet z tego, co zostaje na polu, czyli ze słomy.
- Prezentujemy zestaw do brykietowania słomy oraz innej biomasy. Z takiego brykietu można wyprodukować opał, który można zastosować jako węgiel lub higieniczną ściółkę dla zwierząt
– relacjonowała przedstawicielka Asket. Stoisko tej firmy idealnie wpisywało się w kierunek w którym idzie nowoczesne rolnictwo. Wszystko wskazuje na to, że gospodarze będą zmierzali bliżej ekologii i zasadzie 3*A: Advanced, Automation i Autonomy.
Agro Show Bednary 2023: 3 razy A, czyli Advanced, Automation i Autonomy
Ten kierunek jasno wyznaczają maszyny prezentowane na polu doświadczalnym. Oprócz ultranowoczesnych siewników i opryskiwaczy z wbudowanym precyzyjnym systemie GPS, na tegorocznej edycji Agro Show zaprezentowano nowość od firmy AgXeed. Bot 1.115T2 to pierwszy autonomiczny… ciągnik! Samojezdna maszyna jest w stanie pracować z każdym sprzętem samodzielnie przez nawet 24 godziny. Autonomiczne pojazdy rolnicze, to już nie tylko pieśń przyszłości, lecz teraźniejszość, która zaczyna się na Agro Show, ale będzie kontynuowana na polach uprawnych w całej Polsce.
Drugi Dzień Agro Show w Bednarach. Pokazy sprzętu na polu i premiery
Drugi Dzień Agro Show w Bednarach. Pokazy sprzętu na polu i premiery
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?