Trzeci etap Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa sportowego

Andrzej Rajewicz
Trzeci etap Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa sportowego KSKS
W niedzielę 7 stycznia w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został III turniej kopa sportowego XII edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat honorowy sprawowali Konrad Malicki, burmistrzgminy Czempiń i Łukasz Grygier, przewodniczący rady miejskiej w Czempiniu.

- W turnieju wzięło udział 160 zawodników w tym siedem pań. Była dobra rywalizacja i sporo emocji. Cieszy także jak zwykle duża frekwencja - mówi Grzegorz Ratajczak, szef Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Turniej wygrał, zdobywając Puchar Burmistrza Gminy Czempiń Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek, który zgromadził 18 punktów dużych i 146 małych.

Drugie miejsce zajął Józef Kolasiński z Dolska i odebrał puchar ufundowany przez przewodniczącego rady miejskiej w Czempiniu. Puchar ufundowany przez przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Czempiniu - Stanisława Turno trafił w ręce mieszkańca gminy Czempiń Jarosława Grzelczyka z Borówka Nowego, który zajął trzecie miejsce.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli Zbigniew Basiura z Racotu, Ryszard Borowczyk ze Śremu, Jerzy Piechowiak z Kościana, Eugeniusz Pawlak z Betkowa, Mirosław Witczak z Żabna, Jarosław Wojciech z Radomierza i Jacek Jagodziński z Kościana. Klasyfikację kobiet wygrała Jadwiga Hampel z Nielęgowa. Organizatorzy przygotowali nagrody dla 33 najlepszych zawodników. Puchary i nagrody w imieniu fundatorów wręczył Andrzej Jankowski, inspektor ds. sportu i turystyki urzędu miasta i gminy Czempiń.

Zawody niedzielne były trzecim etapem tegorocznego Grand Prix powiatu kościańskiego w kopa. W klasyfikacji generalnej GP po III rundach prowadzi Tadeusz Książyk z Poznania, który zgromadził 49 punktów dużych i 264 małych. Na drugie miejsce awansował zwycięzca trzeciego turnieju Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują : Roman Cichocki z Przysieki Polskiej, Ryszard Borowczyk ze Śremu, Jerzy Piechowiak z Kościana, Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego, Stanisław Dominiczak z Kościana, Wojciech Glinkowski z Wilkowyji, Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca i Kazimierz Stefaniak z Dolska.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe