Wielkie bieganie w noc świętojańską w Śmiglu [Foto]

Andrzej Rajewicz
Wielkie bieganie w noc świętojańską w Śmiglu
Wielkie bieganie w noc świętojańską w Śmiglu UMIG Śmigiel
W sobotę 23 czerwca Śmigiel opanowali „nocni biegacze”. Na starcie II Nocnego Biegu Świętojańskiego łącznie stanęło ponad 200 osób.

W ubiegłym roku po raz pierwszy w Śmiglu odbyła się szczególna impreza biegowa. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km, a bieganie odbywało się już po zmroku. Impreza przypadła do gustu miłośnikom biegania i w tym roku także w noc świętojańską w sobotę 23 czerwca Śmigiel opanowali „nocni biegacze”.

Na starcie łącznie stanęło ponad 200 osób. W tym roku nowością był start osób rywalizujących w Nordic Walking. Miłośnicy chodzenia z kijkami mieli do pokonania dystans 5 km. Następnie ruszyli biegacze którzy mieli do pokonania w zależności od wybory 5 i 10 kilometrów. Zwycięzcą biegu na 10 kilometrów wśród panów został Szymon Krawczyk. Najlepszą z pań na tym dystansie okazała się Milena Tomaszyk.

W biegu na 5 km. najlepszym był Piotra Mikołajczak. Wśród pań wygrała Martyna Zielińska. W rywalizacji Nordic Walking wygrali: Sławomir Rosadziński i Marysia Przybyłek. - Cieszę się, że pomysł się przyjął i na nocne bieganie jest coraz więcej chętnych. W tym roku razem z biegaczami odbyła się pierwsza edycja Nordic Walking. Myślę, że mimo słabej pogody, każdy wyjechał zadowolony. Do zobaczenia za rok - mówi dyrektor zawodów i zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.