Zdobyli medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju Siłowym. Sukces zawodników z Klubu Kobra Kościan

Weronika Nowak
Starostwo Powiatowe w Kościanie
Kolejny sukces zawodników z Klubu Kobra Kościan. Pod koniec sierpnia Natalia Świstara oraz Damian Szczepański, zdobyli medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju Siłowym.

Sukces w Istambule

Jest to z pewnością wielki sukces sportowców z Kościana. Na Mistrzostwach Świata w Istambule zdobyli łącznie trzy małe, srebrne medale oraz jeden brązowy w trójboju.

Mały srebrny medal

Natalia Świstara w trakcie zmagań zdobyła mały srebrny medal. Wynik udało jej się osiągnąć dzięki zajęciu V miejsca w kategorii 63 kg z wynikiem: przysiad 155 kg, wyciskanie 85 kg, martwy ciąg 162,5 kg. Okazuje się, że zawodniczka na treningach podnosiła znacznie większe ciężary, a w zawodach zaliczyła pierwsze podejścia w przysiadzie i wyciskaniu. Jednakże nie można mówić o rozczarowaniu bo przecież do kraju wróciła ze srebrnym medalem!

Medal w trójboju

Z brązowym medalem w trójboju siłowym do kraju wrócił Daniel Szczepański. Jest to jego pierwszy medal w trójboju na Mistrzostwach Świata. Udało mu się to osiągnąć mimo wcześniejszej kontuzji pleców.

Brązowy medal zdobył w kategorii 93 kg. W przysiadach zaliczył dwa podejścia i wywalczył srebrny medal z wynikiem 330 kg. Podobnie w wyciskaniu, które skończył z srebrnym medalem i wynikiem 240 kg. W martwym ciągu zaliczył 240 kg, a łącznie w trójboju uzyskał wynik 810 kg, który pozwolił mu na zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Zdobyli medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w Trójboju S...