Finał turniejów Grand Prix powiatu kościańskiego w kopie sportowym.

Andrzej Rajewicz
Finał turniejów Grand Prix powiatu kościańskiego w kopie sportowym. KSKS
W niedzielę 11 marca w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego. Uczestniczyło w nich 124 zawodników, w tym 5 pań.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszeni Kopa Sportowego. W tegorocznych mistrzostwach po raz pierwszy prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach: open, kobiet, par i drużynowa. Gra toczyła się według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego a rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Mistrzem powiatu kościańskiego na rok 2018 został Zdzisław Majorek reprezentujący Team Jagoda Kościan zdobywając 17,5 pkt dużych i 108 małych.

Zwycięzca odebrał puchar i główną nagrodę ufundowane przez starostę kościańskiego. II miejsce zajął Jerzy Cieślak z Jan-Kop-Rzeźnik Kościan. Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Glinkowski - Dalabuszki, który odebrał puchar ufundowany przez prezesa Powiatowego Stowarzyszenia LZS. W czołówce znaleźli się jeszcze Roman Kąkolewski Olimpia Lubosz Stary, Henryk Jankowski - R.R. Rąbinek, 6. Lech Trąbka - LOLO-BRUK Kościan 7. Tadeusz Śmichurski , 8. Przemysław Dziamski - obaj Champion Czempiń, 9. Zenon Kulczyński - WLKS Przeźmierowo, 10. Przemysław Grzegorczyk - ASY Gołębin. Elżbieta Baraniak z drużyny Dalabuszki uplasowała się na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrała kategorię kobiet za co odebrała puchar ufundowany przez przewodniczącego rady powiatu kościańskiego.

Drużynowym mistrzem powiatu został Team Jagoda Kościan, grający w składzie Grzegorz Ratajczak, Mariusz Staroń, Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek. Na drugim miejscu uplasował się zespół ORŁY Głuchowo w składzie : Ryszard Konfederak , Jan Gigoń, Mieczysław Homski i Henryk Dziubała. Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Asy Gołębin, którą tworzyli Tadeusz i Przemysław Grzegorczyk, Robert Grycz oraz Andrzej Sobkowiak. Zawodnicy z poszczególnych drużyn zostali uhonorowani odpowiednio złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami oraz nagrodami. Klasyfikację par wygrał duet Elżbieta Baraniak i Wojciech Glinkowski - Dalabuszki. Na drugim stopniu podium stanęli Jerzy Cieślak i Stanisław Dominiczak reprezentujący Jan-Kop-Rzeźnik Kościan. Trzecie miejsce zajęła para Team Jagoda Kościan: Bronisław Stachowiak i Zdzisław Majorek. Obowiązki sędziowskie pełnili Adam Wysocki i Mirosław Ciszewski.

Mistrzostwa były okazją do podsumowania Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2017/2018 oraz wręczenie pucharów i nagród. Puchar starosty kościańskiego za wygranie obecnej edycji GP odebrał Marian Walkowiak ze Rogaczewa Wielkiego. Drugi w Grand Prix był Ryszard Borowczyk ze Śremu, a trzecie miejsce zajął Jerzy Piechowiak z Kościana.