1 kolejka piłkarskiej IV ligi za nami

Łukasz Kaczmarek
W miniony weekend rozegrana została 1 kolejka IV ligi grupy południowej. Pierwszym liderem została Pogoń Nowe Skalmierzyce, która rozgromiła na własnym boisku PKS Racot 4:1.

Pogoń rozstrzygające ciosy zadała już w pierwszej połowie. Nie lada wyczynu dokonał Adam Majewski, który w 300 sekund ustrzelił klasycznego hat-tricka. W innym ze spotkań, Obra 1912 Kościan wygrała z Białym Orłem Koźmin Wlkp. 1:0. Jedynego gola strzelił w 58. minucie, nowy nabytek, Filip Tylczyński.

Sporo emocji dostarczyła potyczka w Lesznie, gdzie tamtejsza Polonia 1912 podejmowała Ostrovię Ostrów Wlkp. Podopieczni Jędrzeja Kędziory, po serii nieudanych sparingów, odnieśli cenne zwycięstwo 3:2. Nie zawiodła faworyzowana Victoria Września, która pokonała u siebie Rawię Rawag Rawicz 2:0.

Niespodziewany rezultat padł za to w Ostrzeszowie, gdzie LKS Gołuchów triumfował 2:1. Remisem 1:1 zakończyło się starcie beniaminków, Korony Piaski z Turem 1921 Turek. Skromnie, aczkolwiek zwycięsko z jedynego niedzielnego spotkania wyszła Kania. Gostyniacy wygrali na wyjeździe z SKP Słupcą 1:0.

Szczegóły w najnowszym numerze tygodnika "Fakty Kościańskie".