Cenne trzy punkty siatkarek w Słupsku

LeszczynskiSport.pl
Po domowej porażce ze Spójnią Stargard, tym razem zwycięstwo odniosły nasze siatkarki. UKŻPS Coccodrillo Kościan pokonał na wyjeździe Czarnych Słupsk 3:1.

Przyjezdne były faworytkami tego meczu i jak na faworytki przystało świetnie rozpoczęły spotkanie. Nasz zespół praktycznie zdominował pierwszego seta, nie dając złudzeń rywalkom. Przy stanie 21:11, trener Adam Cichocki miał komfort i wpuścił na plac zmienniczki. Ostatecznie, ta odsłona zakończyła się triumfem do 19.

W drugiej partii, w szeregi przyjezdnych wkradło się rozluźnienie, co natychmiast wykorzystały miejscowe, rewanżując się za porażkę na otwarcie i doprowadzając do remisu po 1. Trzeci set był bardzo wyrównany. Obie ekipy szły łeb w łeb. Od jego połowy, przewagę zaczęły budować kościanianki. Pomimo nerwowej końcówki, udało się utrzymać prowadzenie i wygrać do 22.

Czwarta partia, podobnie jak trzecia, była niezwykle zacięta, było w niej mnóstwo walki na siatce. Przez długi czas utrzymywał się remis. Na finiszu górą było doświadczenie, dzięki czemu UKŻPS Coccodrillo Kościan zdobyła cenne trzy punkty, wygrywając na trudnym terenie w Słupsku z Czarnymi 3:1(25:19, 13:25, 25:22, 25:22).

W kolejnym meczu, 11 listopada, nasza drużyna podejmie wicelidera rozgrywek, WTS Włocławek.