Derby dla Obry

Łukasz Kaczmarek
Po bardzo zaciętym, pełnym zwrotów akcji, meczu 9 kolejki piłkarskiej IV ligi, Obra 1912 Kościan wygrała na wyjeździe z PKS Racot 3:2.

Początek ułożył się znakomicie dla gości. W 22. minucie do siatki, po rzucie rożnym, trafił Filip Tylczyński. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 32. minucie, do wyrównania doprowadził Maciej Czarnecki. Chwilę potem, akcję sfinalizował Patryk Łakomy. Do przerwy, PKS prowadził 2:1.

Druga połowa należała do "Obrzanki". Niecały kwadrans po rozpoczęciu, po dokładnym podaniu, na listę strzelców wpisał się Dawid Ratajczak. Decydujący cios zadał w 69. minucie precyzyjnym uderzeniem głową, wprowadzony z ławki, Jakub Płotkowiak. Ostatecznie, podopieczni Krzysztofa Knychały wygrali derby regionu 3:2.

Dodajmy, iż potyczka toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Obfite opady deszczu nie pozwalały na kontruowanie akcji.

W tabeli, PKS Racot spadł na ostatnie miejsce. Z kolei Obra 1912 Kościan zanotowała awans na dziesiątą pozycję.