Efektowne zwycięstwo szczypiornistów

tecza-koscian.pl
Po niezwykle jednostronnym spotkaniu, Tęcza Kościan pewnie pokonała na własnym parkiecie SPR Bór Oborniki Śląskie 40:26. Dla naszej drużyny było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz od samego startu przebiegał pod dyktando gospodarzy. Po niecałych 10. minutach było 6:2. Później, festiwal strzelecki rozpoczął najskuteczniejszy zawodnik tego dnia, Aleksander Cierniewski. Głównie dzięki jego świetnej postawie w ofensywie, po nieco ponad kwadransie, kościaniacy prowadzili już 10:2. W kolejnej fazie, oborniczanie prezentowali się lepiej i odrobili część strat. W 23. minucie zrobiło się tylko 12:8. W samej końcówce, nasz zespół nie dał się zaskoczyć. Grał solidnie w defensywie, a i atak wywiązywał się ze swoich zadań. Do przerwy, Tęcza prowadziła z Borem 17:11.

Początek drugiej odsłony należał do miejscowych. Pierwsze skrzypce grali Eryk Napieralski oraz Kamil Gessner. To głównie ich trafienia pozwoliły na zbudowanie komfortowej przewagi 24:17. Przyjezdni starali się walczyć, ale nie byli w stanie zagrozić fenomenalnie dysponowanym kościaniakom. W samej końcówce, podopieczni Dawida Nowaka wręcz zdominowali rywala, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy w tym meczu. Osatecznie, Tęcza rozbiła u siebie Bór 40:26.

Bramki dla Tęczy Kościan zdobywali: Aleksander Cierniewski 10, Eryk Napieralski 7, Kamil Gessner 6, Mateusz Pacała i Dawid Graf po 5, Marcin Musielak 3, Wojciech Weiss 2 oraz Hubert Landzwojczak 1. Najwięcej trafień dla Boru zanotował Eryk Sawicki, 9.

Kolejne spotkanie Tęcza rozegra w sobotę 11 listopada na wyjeździe z Zewem Świebodzin. Zawody rozpoczną się o godzinie 18:00.