Gminne mistrzostwa w tenisie stołowym w Racocie

W minioną niedzielę w hali sportowej w Racocie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy Kościan w tenisie stołowym, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. W sumie w rywalizacji w trzech kategoriach udział wzięło 34 zawodników.

W kategorii „open”, gdzie wystąpiło 22 graczy, najlepszym okazał się Jakub Heese z Nacławia, drugie miejsce zajął Sławomir Schwarz z Pelikana, a na trzeciej pozycji uplasował się Bartosz Dębski z Małej Wyskoci. Tuż za podium znalazł się z kolei Przemysław Szczerbal z Turwi.

W kategorii „old-boys” tj. rocznik 1978 i starsi, wystartowało 5 zawodników. Po raz kolejny świetną dyspozycję potwierdził Wojciech Maćkowiak reprezentujący Pelikan, sięgając po tytuł mistrzowski. Druga lokata przypadła, podobnie jak w roku ubiegłym, Romanowi Dudziakowi ze Starych Oborzysk, a trzeciz Maciejowi Goliwąsowi z Widziszewa. Na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu sklasyfikowany został Jarosław Frąckowiak z Kurzej Góry. Z kolei piąty był Dariusz Choryński ze Starych Oborzysk.

W kategorii kobiet oglądaliśmy w akcji 7 zawodniczek. Triumfowała ubiegłoroczna wicemistrzyni Żaneta Witomska z Nowego Lubosza, która pokonała w wielkim finale Marię Nowak z Nowego Dębca. Trzecie miejsce zajęła Anna Wojtkowiak z Januszewa, a czwarte Anna Pietrasz ze Spytkówek.

Wszyscy finaliści otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków gminy Kościan.

Szczegóły można znaleźć w tygodniku "Fakty Kościańskie".