Koniec przygody z Pucharem Polski. Obra przegrała z LKS [ZDJĘCIA]

W rozegranym w środę meczu pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, Obra 1912 Kościan przegrała na własnym boisku z LKS Gołuchów 1:3 i odpadła z rozgrywek.

Obra rozpoczęła mecz bardzo dobrze, bo już po nieco ponad kwadransie objęła prowadzenie. Najsprytniej w zamieszaniu po jednym z rzutów rożnych zachował się Tomasz Marcinkowski i było 1:0. Gospodarze w pierwszej połowie mieli znaczącą przewagę i stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale w żadnej z nich nie zachowali zimnej krwi.

Drugą połowę podopieczni Krzysztofa Knychały mogli rozpocząć od mocnego uderzenia, jednak piłka po strzale Krystiana Łukaszyka trafiła w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W 71 minucie, rzut wolny na gola zamienił kapitan LKS, Grzegorz Kuś. Kościaniacy, chcący za wszelką cenę rozstrzygnąć losy spotkania w regulaminowym czasie, rzucili się do ataku. Niestety, zabrakło im szczęścia w kluczowych momentach. Tego, zdecydowanie więcej mieli przyjezdni. Byli do bólu skuteczni i zadali dwa ciosy w postaci kontr. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krystian Benuszak i dał swojemu zespołowi zwycięstwo 3:1 na wagę awansu do dalszej fazy.

Obra odpadła z rozgrywek i może skupić się w pełni na ligowych zmaganiach, gdzie cały czas walczy o drugie miejsce. Ma jednak czego żałować, ponieważ w środowej potyczce była drużyną piłkarsko lepszą. Zwycięzca zmierzy się z Lubuszaninem Trzcianka, który pokonał Pogoń Łobżenica.

Regionalny Puchar Polski Resovia - Stal Rzeszów 3:2 - zobacz film!