Koszykarze BC Obry Kościan wygrywają swoje pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie

Wojciech Andrzejewski
Po czterech spotkaniach wyjazdowych Kościaniacy powrócili do hali przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka i dzięki znakomitej drugiej połowie pokonali rywali, RKKS Rawia Rawag Rawicz 95:69.

Na powrót koszykówki do Kościana kibice musieli czekać do 24 października. W środowy wieczór o 19:30, zawodnicy BC Obry Kościan podejmowali RKKS Rawia Rawag Rawicz. Przed spotkaniem gospodarze zajmowali siódme miejsce w tabeli legitymując się bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek, goście natomiast przegrali wszystkie trzy spotkania i plasowali się na dwunastej lokacie.

Gospodarze szybko zbudowali kilkupunktowe prowadzenie, które pod koniec pierwszej części meczu urosło do jedenastu oczek. Goście z Rawicza w trakcie drugiej i trzeciej kwarty starali się odrabiać straty, jednak maksymalnie zbliżyli się na pięć punktów. Końcówka trzeciej i czwarta kwarta była dominacją zespołu z Kościana, który ostatecznie powiększył przewagę aż do dwudziestu sześciu oczek, wygrywając spotkanie 95:69.

Najwięcej punktów dla Obry zdobyli Norman Zuber i Paweł Ciążkowski odpowiednio 22 i 20. Dwucyfrowy wynik uzyskali także Patryk Stankowski z dorobkiem 16 oczek po 11 zdobyli także Michał Rybakowski oraz Stanisław Kiszka.

"Młodzi wykształceni ludzie to polisa na przyszłość”. Otwarcie nowego Amerykańskiego Centrum w Warszawie