Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski
Mecz BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski A.Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski był prawdziwym koszykarskim nokautem. Gospodarze nie dali juniorom z Ostrowa najmniejszych szans nawet na nawiązanie równorzędnej walki.

Mecz BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski był popisem umiejętności gospodarzy i totalną porażką gości. Skuteczność tych pierwszych, drużynie z Ostrowa dała się we znaki zwłaszcza w dwóch pierwszych kwartach. Zawodnicy BC Obra Kościan od początku grali agresywnie w ataku, ale też efektywnie w obronie. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 27:8.

Wysokie tempo gry utrzymywało się praktycznie do końca meczu. Zespół Stali Ostrów wyraźnie miał kłopoty z celnością. Większość akcji rozgrywanych przez gości nie przynosiło im punktów. W drugiej kwarcie pierwsze punkty drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyła dopiero w rzutach osobistych. Wynik po drugiej kwarcie to 62:18. Kolejna odsłona spotkania przyniosła spadek skuteczności zawodników BC Obry Kościan.

Nie zmieniło to jednak rezultatu punktowego na korzyść drużyny z Ostrowa. Po rzucie za trzy punkty w ostatniej minucie trzeciej kwarty, BC Obra Kościan zakończyła ją wynikiem 100:30. W ostatniej kwarcie meczu zawodnikom Stali Ostrów nie udało się zdobyć żadnego punktu, gospodarze poprawili za to rezultat o kolejnych 27 punktów. Dwoma pod rząd rzutami za 3 punkty popisał się Mateusz Wasiński.

Wynik meczu BC Obra Kościan - Stal Ostrów Wielkopolski to 127:30. Graczem spotkania został Maciej Klimczok (6 pkt, 4 asysty, 2 zbiórki i 1 przechwyt) z Obry. - Graliśmy w osłabieniu, poza tym jesteśmy drużyną juniorską, nie liczyłem zatem na wygraną. Pretensje do swoich zawodników mam jednak o to, że nie podjęli walki. Nie oczekiwałem zwycięstwa, ale rywalizacji - podsumowuje Mariusz Grodzki, trener Stali Ostrów.

Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu BC Obra Kościan wróciła na miejsce lidera tabeli. Do tej pory zespół przegrał tylko jeden mecz, z Tarnovią Tarnowo Podgórne. - Jestem zadowolony, bo w meczu ze Stalą udało się nam zrealizować wszystkie założenia taktyczne. To było bardzo dobre spotkanie - podsumowuje Marek Łodyga, trener BC Obry Kościan.