Mecz na szczycie dla Spójni

Do bardzo ciekawego starcia doszło w minioną sobotę w Kościanie. Trzeci w tabeli UKŻPS Coccodrillo Kościan podejmował lidera II ligi, Spójnię Stargard. Nasza drużyna, choć prowadziła 1:0, to przegrała 1:3.

Rywalki były do tej pory niepokonane i chciały podtrzymać swoją zwycięską serię. Z kolei nasza drużyna z dorobkiem 9 punktów i jedną porażką na koncie zajmowała trzecie miejsce w tabeli, lecz mocno wierzyła, że uda się zgarnąć pełną pulę.

Pierwszy set najdobitniej to potwierdził. Gospodynie niesione dopingiem trybun wygrały do 21. Im dalej w las, tym było jednak gorzej. W drugiej partii, byliśmy świadkami zaciętego boju. Mimo to, lepsze okazały się przeciwniczki i doprowadziły do wyrównania stanu meczu. W trzeciej odsłonie, kościanianki mocno wierzyły, że uda się wrócić na prowadzenie. Tak się jednak nie stało, ponieważ przyjezdne wykazały się większą skutecznością w ataku i zwyciężyły pewnie do 19. Czwarty set był tak zwanym setem ostatniej szansy. Podopieczne Adama Cichockiego jej nie wykorzystały. Do tie-breaka nie doszło i Spójnia odniosła piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Wyniki poszczególnych setów: 25:21, 22:25, 19:25, 20:25.

W następnym spotkaniu, które odbędzie się 4 listopada, UKŻPS Coccodrillo Kościan zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Słupsk.