Mistrzowska rywalizacja przy stołach tenisowych w Śmiglu

W piątek 2 marca w gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja przy ulicy Marii Konopnickiej w Śmiglu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Tenisie Stołowym.

W turnieju udział wzięło 52 zawodników i zawodniczek. Zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe męskie i żeńskie: młodzik (rocznik 2005 i młodsi), kadet (roczniki 2003-2004), junior (roczniki 2000-2002) oraz senior (rocznik 1999 i starsi). Najliczniej obsadzone okazały się być kategorie senior oraz młodzik i młodziczka.

Na początku przy stołach oglądaliśmy najmłodsze pokolenie tenisistów stołowych. W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Kamil Kostyk (Helios Czempiń), drugi był Bartosz Ludwiczak (Polonia Śmigiel), a trzeci Kacper Zrol (Helios Czempiń). Wśród młodziczek na podium przypadło trzem reprezentantkom miejscowej Polonii Śmigiel. Na tym najwyższym stopniu stanęła Katarzyna Nowak. Tuż za nią uplasowała się Weronika Świniarska, a trzecia była Weronika Trybuła.

Później do rywalizacji przystąpili kadeci. Po zaciętym boju, pierwszy był Mateusz Weinert (Orlęta Czacz), drugi Dawid Gbiorczyk (Polonia Śmigiel) natomiast trzeci Grzegorz Olejnik (Polonia Śmigiel). Najskuteczniejszą kadetką była Aleksandra Małek z Polonii Śmigiel i to jej przypadło pierwsze miejsce. Na drugim sklasyfikowana została Klaudia Kostyk z Heliosa Czempiń, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła Sylwia Jankowska, również z Heliosa Czempiń.

Wśród juniorów, po złoty medal sięgnął Filip Ludwiczak (Polonia Śmigiel), a srebro wywalczył Krystian Stempel (Polonia Śmigiel) natomiast jeżeli chodzi o zmagania juniorek, pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Skrzypczak (Polonia Śmigiel), drugie Alicja Maślak (Orlęta Czacz), a trzecie Paula Skrzypczak (Polonia Śmigiel).

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła rywalizacja seniorska. Złoty krążek wśród mężczyzn wywalczył Krystian Kostyk (Helios Czempiń), srebro zawisło na szyi Michała Grzylkowiaka (Polonia Śmigiel), brąz przypadł Mieczysławowi Wagnerowi (Helios Czempiń). Wśród kobiet pierwsza była Joanna Maślak (Orlęta Czacz), druga Aleksandra Bucher (Helios Czempiń), a trzecia Maria Nowak z Kościana.

Więcej informacji na temat mistrzostw znajdziecie w jutrzejszych "Faktach Kościańskich".

Piknik Rodzinny z tenisem stołowym w Białymstoku - zobacz film!