Obra wygrała z Pogonią FOTO

W zaległym spotkaniu 7 kolejki piłkarskiej IV ligi, Obra 1912 Kościan wygrała na boisku w Starych Oborzyskach z Pogonią Nowe Skalmierzyce 3:1.

W pierwszej połowie, to goście sprawiali lepsze wrażenie i stworzyli więcej okazji. To właśnie rywal jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, potwierdzając swoją przewagę. W 27. minucie, bramkę po dokładnym zagraniu w uliczkę zdobył Piotr Józefiak. Do przerwy było zatem 0:1.

Po zmianie stron, kościaniacy ruszyli do ataku, by jak najszybciej odrobić straty. W 52. minucie, sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki stojącej na ok. 20 metrze podszedł Maciej Pierzyński. Uderzając, odbiła się od pleców Dawida Juchacza i wpadła do siatki. Chwilę potem, na placu pojawił się Maciej Przewłocki. Zawodnik, w jednej ze swoich pierwszych akcji, wrzucił futbolówkę z lewego sektora boiska wprost do Pierzyńskiego, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych.

Rywal chciał za wszelką cenę wyrównać i zaczęła groźnie atakować. Po sytuacji w 87. minucie, znakomicie interweniował Jan Wojnowski, który sparował piłkę na słupek. 120 sekund później, podopieczni Krzysztofa Knychały zadali decydujący cios. Po szybkim kontrataku na listę strzelców wpisał Przewłocki.

W samej końcówce, piłkarzom Pogoni puściły nerwy. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Artur Stachowicz i musiał przedwcześnie opuścić murawę. Ostatecznie, "Obrzanka" pokonała Nowe Skalmierzyce 3:1 i awansowała na piąte miejsce w tabeli.