Pewne zwycięstwo Tęczy Folplast Kościan [ZDJĘCIA]

Michał Dominiczak
Tęcza Folplast Kościan pokonała we własnej hali Trójkę Nowa Sól 31:25

W sobotę dwudziestego trzeciego listopada Tęcza Folplast Kościan podejmowała we własnej hali drużynę Trójki Nowa Sól. Spoglądając w tabelę faworytem tego meczu była kościańska drużyna, jednak mecze pomiędzy obiema drużynami zawsze dostarczały kibicom dużo dramaturgii, więc jednoznacznie wskazać faworyta nie można było.
Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Dawida Nowaka. Wynik spotkania otworzył pewnym rzutem Kamil Gessner. Goście odpowiedzieli bramką zdobytą z rzutu karnego, ale kolejne minuty to zdecydowana przewaga Tęczy Kościan. W ósmej minucie po trafieniu Dawida Wesołka kościańska drużyna prowadziła 5-1. Po tym trafieniu w poczynania zawodników Tęczy wdarła się niedokładności. Efektem tego były trzy bramki zdobyte z rzędu przez graczy z Nowej Soli i w trzynastej minucie Tęcza prowadziła już tylko jedną bramką. W kolejnych minutach spotkania gra toczyła się bramka za bramkę a w dziewiętnastej minucie Marcin Hajnysz doprowadził do wyrównania. Od tego momentu gracze Tęczy Folplast Kościan zaczęli grać znacznie lepiej w obronie i skuteczniej w ataku. Efektem tego było to, że w ostatnich jedenastu minutach pierwszej części gry podopieczni Dawida Nowaka zdobyli pięć bramek, na co goście odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem Michała Wysockiego. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy 12-8.
Po zmianie stron gra wyglądała bardzo podobnie do tego, co kibice oglądali w pierwszych dwóch kwadransach. Najpierw dla Tęczy bramkę zdobył Daniel Olejnik a w zespole gości trafienie zanotował Maciej Orliński. W kolejnych minutach Tęcza grała bardzo mądrze zarówno w defensywie jak i w akcjach ofensywnych. Efektem tego było prowadzenie w czterdziestej piątej minucie 24-15. W ostatnich dziesięciu minutach meczu trener Dawid Nowak wprowadził na plac gry młodych zawodników, aby ogrywali się na parkietach drugiej ligi. Tęcza Folplast Kościan ostatecznie pokonała Trójkę Nowa Sól 31-25.
Kolejne spotkanie kościańska drużyna rozegra za tydzień na wyjeździe. Rywalem zespołu prowadzonego przez Dawida Nowaka będzie Orlik Brzeg. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00