Podcięli skrzydła Sokołowi

Wysokie zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli nasi koszykarze. Basket Club Obra Kościan pokonała Sokoła Międzychód 74:56.

Nasza drużyna prowadziła już po pierwszej kwarcie 20:10. W drugiej, przeciwnik odrobił straty. Do przerwy, wynik brzmiał 37:32 na korzyść gospodarzy. Kluczem do sukcesu była trzecia ćwiartka. W niej dominacja kościaniaków nie podlegała żadnej dyskusji. Ostatnia partia była formalnością. Podopieczni Witolda Ratajczaka kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrali 74:56.

Wyniki poszczególnych kwart: 20:10, 17:22, 20:9, 17:15

Punkty dla BC Obry Kościan zdobywali: Ciążkowski 18, Stankowski 14, Kabat 11, Kaczmarek 10, Kiszka 8, Rybakowski 4, Konieczny 3, Rau, Sroczyński i Majchrzak po 2.

Szczegóły w najbliższym wydaniu tygodnika "Fakty Kościańskie".