Porażka koszykarzy na inaugurację

Facebook BC Obra Kościan
W pierwszym meczu sezonu 2017/2018, Basket Club Obra Kościan przegrała na własnym parkiecie z Politechniką Gdańską 77:87.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych rzutów za dwa punkty gości. To jednak nie podłamało naszej ekipy, bo po chwili już mieliśmy remis po 7. Kolejny okres to bardzo wyrównana gra obu ekip. Z czasem, to gospodarze poczynali sobie coraz śmielej. Wydawało się, że zakończą tę część z sześciopunktową przewagą. Ostatnie słowo należało jednak do gdańszczan i po 10 minutach wynik brzmiał 26:23 na korzyść BC Obry.

Na drugą ćwiartkę kościaniacy wyszli z wielkim animuszem. Byli niezwykle skuteczni i nie dopuszczali do głosu gości, trafiając do kosza seryjnie, co miało przeniesienie na rezultat. Taki scenariusz nie trwał zbyt długo. Jeden z faworytów do awansu do I ligi, błyskawicznie odrobił stratę i złapał kontakt. Mimo to, do przerwy było 42:39 dla miejscowych.

Tak, jak dobrze zaczęła się druga, tak słaby był początek trzeciej partii w wykonaniu naszego zespołu. Mnożyły się niewymuszone błędy, co klub ze stolcy Pomorza bezlitośnie wykorzystał i już w 23. minucie prowadził 51:42. Znani ze swojej wielkiej ambicji i charakteru podopieczni Witolda Ratajczaka, rzucili się w pogoń za rywalem. Przed ostatnią odsłoną, było tylko 65:63 dla Politechniki.

Niemal przez całą czwartą kwartę, obie drużyny szły łeb w łeb. Na tablicach trwała twarda walka o każdą piłkę. Sporo było fauli, a co za tym idzie rzutów osobistych. Przełomowym moment to jeden celny rzut wolny z trzech jakie miał Stanisław Kiszka. Później, trójką popisał się Adam Kadej i było w zasadzie po meczu.

Ostatecznie, w 1 kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy, Basket Club Obra Kościan, po zaciętym boju, uległa u siebie Politechnice Gdańskiej 77:87. Sam wynik nie oddaje do końca tego, co działo się na boisku. Punkty dla gospodarzy zdobywali: Paweł Ciążkowski 21, Patryk Stankowski 13, Waldemar Kabat 12, Stanisław Kiszka 10, Mateusz Kaczmarek 9, Wojciech Majchrzak 6 oraz Miłosz Sroczyński, Michał Rybakowski i Mikołaj Rau 2. Najwięcej punktów dla gości zdobył Łukasz Jaśkiewicz, 20.

W drugiej rundzie, Basket Club Obra Kościan zmierzy się na wyjeździe z Decką Pelplin. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.