Racot z pierwszym punktem

W spotkaniu 4. kolejki IV ligi, lecz dopiero swoim drugim w tym sezonie, PKS Racot zremisował na wyjeździe z Odolanovią Odolanów 1:1.

To bardzo cenny jeden punkt, zważywszy na to, że mecz rozgrywany był na obcym terenie. Dodajmy, iż do tej pory racocianie zagrali tylko raz, a było to na inaugurację. Wtedy, wysoko przegrali w Nowych Skalmierzycach z tamtejszą Pogonią 1:4. Starcie drugiej rundy z Białym Orłem Koźmin Wlkp. odwołano ze względu na zalane boisko natomiast dużo wcześniej przełożono domową potyczkę z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. na 30 sierpnia.

Pierwsza połowa pojedynku, pomimo kilku okazji, zakończyła się wynikiem 0:0. Gole padły dopiero po zmianie stron. Strzelanie rozpoczęli goście. W 55. minucie do siatki trafił Roland Popiela. Radość przyjezdnych trwała jednak zaledwie 180 sekund. W 58. minucie do wyrównania doprowadził Michał Pawlak. Kolejne fragmenty nie przyniosły więcej bramek i w meczu padł remis 1:1.