Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rolniczy protest zablokował Leszno w piątek 9 lutego 2024. Ciągniki na rondach i skrzyżowaniach. Zablokowana S5 koło węzła Leszno Zachód

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Ciągniki rolnicze w Lesznie  w piątek 9 lutego 2024
Ciągniki rolnicze w Lesznie w piątek 9 lutego 2024 Michał Wiśniewski
Setki rolniczych ciągników wjechało w piątek około 10.00 do Leszna blokując drogi. Akcja to element ogólnopolskiego strajku rolniczego. Do akcji skierowano wzmożone policyjne siły, ale korki w Lesznie są odczuwalne dla kierowców. Zwłaszcza w ciągu drogi krajowej numer 12 w samym mieście i w stronę Wschowy.Akcja ma potrwać do godziny 15.00. Około 13.00 rolnicy zablokwali oba pasy drogi ekspresowej S5 obok węzła Leszno - Zachód.

Akcja protestacyjna rolników dotyczy kilku spraw. Między rozwiązań Unii Europejskiej związanych z obowiązkiem ugorowania części ziemi rolnej, czemu sprzeciwiają się rolnicy.

- Chcemy zaprotestować przeciwko polityce ograniczania produkcji roślinnej i zwierzęcej UE, ale także przeciwko nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych wynikających z ,,Zielonego ładu" – wyliczają rolnicy z regionu.

Zobacz zdjęcia z protestu rolników w Lesznie 9 lutego 2024

Ciągniki rolnicze w Lesznie  w piątek 9 lutego 2024

Rolniczy protest zablokował Leszno w piątek 9 lutego 2024. C...

Ostrzegawczy protest odbył się 24 stycznia 2024 na drodze krajowej DK12. Miał formę przejazdu maszyn w stronę Leszna i z powrotem.

Piątkowa akcja, która zaczęła się już przed godziną 10.00 ma znacznie większy zasięg. Celem protestujących jest węzeł Leszno Zachód, gdzie krzyżują się dwie ważne drogi: ekspresowa S5 i droga krajowa numer 12.

Zapowiedziano protest rolników z udziałem około 600 osób. Momentami możliwe jest całkowite zablokowanie niektórych skrzyżowań, co spowoduje utrudnienia dla kierowców pojazdów prywatnych oraz autobusów miejskich – informuje Komenda Miejska Policji w Lesznie.

Objazdy DK12 pozwalające ominąć węzeł Leszno Zachód prowadzą z Długich Starych na Trzebiny i dalej przez Świeciechowę do Leszna lub z Lasocic w stronę Święciechowy oraz w przeciwnym kierunku z Leszna w kierunku Święciechowy i dalej Lasocic albo Długich Starych.

AKTUALIZACJA godzina 13.00 - Rolnicy zablokowali odcinek drogi ekspresowej S5 na wysokości węzła Zachód przy elewatorze w Lasoocicach

Finał akcji Pączki do Rączki 2024 w Lesznie w SP5 - zobacz wideo

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto