Rozgrywki zakończyła Kościańska Liga Futsalu

Michał Dominiczak
W ubiegłą sobotę rozgrywki zakończyła Kościańska Liga Futsalu. Po rozegraniu osiemnastu kolejek mistrzowski tytuł w sezonie 2018/19 zdobyła drużyna Lajszner Team.

Nowy mistrz Kościańskiej Ligi Futsalu w całym sezonie nie doznał żadnej porażki. Zanotował piętnaście zwycięstw i tylko trzy raz remisował. Drugie miejsce w tabeli zajęła drużyna Stacje Paliw Krzysztof Antczak. ‘’Antczaki’’ stracili do mistrza KLF aż trzynaście punktów. Pokazuje to, jaka przepaść dzieliła oba zespoły w obecnych rozgrywkach.

Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Arkido. Tutaj możemy mówić o lekkiej niespodziance, ponieważ przed startem sezonu nikt nie stawiał drużyny Arkido w gronie faworytów. Ubiegłoroczny mistrz Kościańskiej Ligi Futsalu zespół, Picaso w obecnych rozgrywkach zajął dopiero czwarte miejsce. Dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli zajęły drużyny 40 Plus oraz Tigers. Oba zespoły zgromadziły po sześć punktów.

Królem strzelców sezonu 2018/19 został Marcin Napierała z 17 bramkami. Tuż za jego plecami z 13 trafieniami znalazł się Patryk Walkowiak a trzecie miejsce zajął Patryk, Leonarczyk, który zdobył 12 bramek. Cała trójka zawodników reprezentowała barwy mistrza Kościańskiej Ligi Futsalu Lajszner Team. Po zakończeni rozgrywek wręczone zostały również nagrody indywidualne. Odkryciem sezonu 2018/19 został Szymon Słoma z drużyny Euro Profil, najlepszym zawodnikiem wybrano Patryka Walkowiaka z ‘’Lajsznerów’’ a najlepszym bramkarzem Krzysztof Bartkowiak.