Tęcza Kościan pokonała Orlik Brzeg 29:28 i awansowała na 3 miejsce w lidze

Michał Dominiczak
W sobotę Tęcza Kościan rozegrała ostatnie spotkanie w sezonie 2018/19. Rywalem kościańskiej drużyny był zespół Orlika Brzeg.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia gości. Bramkarza kościańskiej drużyny pokonał Łukasz Ogorzelec. Tęcza bardzo szybko odpowiedziała trafieniem Dawida Grafa, jednak kolejne dwie bramki padły łupem drużyny z Brzegu. Prowadzenie zespołu gości utrzymało się do trzynastej minuty meczu. Wtedy do remisu doprowadził Kamil Napierkowski, ale niestety kolejne trzy bramki z rzędu zdobyli zawodnicy Orlika Brzeg. Była dziewiętnasta minuta i Tęcza przegrywała 9:6. Od tego momentu gra kościańskiej drużyny zaczęła wyglądać lepiej. Krok po kroku podopieczni Dawida Nowaka zaczęli odrabiać straty i w dwudziestej szóstej minucie za sprawą bramki Damiana Krystkowiaka Tęcza Kościan doprowadziła do remisu. Chwilę później Tęcza po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Graf i kościańska drużyna objęła prowadzenie 11:10. Ostatnie trzy minuty pierwszej połowy to wymiana ciosów. Najpierw dwie bramki zdobyła Tęcza i na minutę przed przerwą prowadziła dwoma trafieniami jednak w samej końcówce bramkę dla Orlika Brzeg zdobył Michał Piech i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Tęczy 13:12.
Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia Wojciecha Weissa, jednak goście za sprawą trafień Michała Białożyta oraz Łukasza Ogożelca szybko doprowadzili do wyrównania. Kolejne minuty gry upłynęły na grze bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi bramkowej. Gdy w czterdziestej pierwszej minucie za sprawą bramki Eryka Napieralskiego Tęcza objęła dwubramkowe prowadzenie, ale goście z Brzegu szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i doprowadzili do remisu. Do samego końca spotkania wynik oscylował na pograniczu remisu, jednak na cztery minuty przed końcem spotkania na dwubramkowe prowadzenie Tęczę wyprowadził Kamil Gessner. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze w samej końcówce spotkania dwie bramki z rzutów karnych i przypieczętował zwycięstwo kościańskiej drużyny.
Tęcza Kościan po bardzo zaciętym meczu pokonała Orlik Brzeg 29:28. Dzięki zwycięstwu drużyna prowadzona przez Dawida Nowaka awansowała w ligowej tabeli na trzecią pozycję.

Fortuna Dusseldorf rozbita przez Bayern Monachium. Bawarczycy obronili pozycję lidera Bundesligi (napisy)