Tęcza Kościan pokonała Żagiew Dzierżoniów 33:28

Michał Dominiczak
W sobotę dziewiątego lutego Tęcza rozegrała kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem Kościańskiej drużyny był zespół Żagiew Dzierżoniów. W meczu czwartej kolejki drugiej ligi Tęcza Kościan przegrała na wyjeździe w Dzierżoniowie 26:23, była to, więc idealna okazja do rewanżu.

Pierwsza na prowadzenie w tym meczu wyszła drużyna Tęczy Kościan. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Eryk Napieralski. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak goście i w siódmej minucie Tęcza przegrywała 3:1. Bramkę kontaktową dla Tęczy rzucił Wojciech Weiss, jednak Żagiew Dzierżoniów za sprawą Piotra Piróga znów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Tęcza Kościan do wyrównania doprowadziła w czternastej minucie meczu. Goście ponownie szybko odpowiedzieli trzema trafieniami i na tablicy widniał wynik 9:6. Tęcza nie zamierzała składać broni i szybko ruszyła do odrabiania strat. Najpierw bramkę zdobył Dawid Wesołek a chwilę później przewagę gości zmniejszył do jednego trafienia Tomasz Piątek. Ostatnie minuty pierwszej części gry były bardzo wyrównane. Gra toczyła się bramka za bramkę i ostatecznie po trafieniu Tomasza Piątka w końcówce do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 13:13.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak w pierwszej połowie od trafienia zawodnika Tęczy Kościan. Piotra Kaczmarka pokonał Daniel Olejnik. Od trzydziestej szóstej minuty meczu Tęcza zdobyła cztery bramki z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki skuteczniej grze w ataku i pewniej grze obronnej na piętnaście minut przed końcem meczu podopieczni trenera Dawida Nowaka prowadzili 24:18. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać i cały czas próbowali zniwelować dużą przewagę Tęczy. Dwie bramki z rzędu rzucił Michał Antosik, jednak przewaga Kościańskiej drużyny wciąż wynosiła aż pięć bramek. Końcowe minuty przebiegły na grze bramka za bramkę. Drużyna z Kościana nie pozwalała zbliżyć się gościom na mniej niż trzy bramki. Ostatecznie Tęcza odniosła kolejne zwycięstwo we własnej hali 33:28. Po siedemnastu kolejkach drużyna Dawida Nowaka zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów.

Trener Dawid Nowak po meczu – Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie z wymagającym rywalem. Bardzo mnie cieszy stabilizacja formy drużyny. Początek był nieco nerwowy w naszym wykonaniu, ale po przerwie wszystko wróciło do normy. Znakomita gra w obronie do tego skuteczne kontrataki. Generalnie od początku drugiej rundy prezentujemy skuteczność rzutów, która pozwala nam wygrywać z najlepszymi zespołami w lidze.

Tęcza Kościan – Żagiew Dzierżoniów 33:28(13:13)
Bramki dla Tęczy zdobyli: Eryk Napieralski i Dawid Wesołek po 6, Daniel Olejnik, Damian Krystkowiak po 5, Dawid Graf, Kamil Napierkowski oraz Wojciech Weiss po 3, Tomasz Piątek 2.