Tęcza zatrzymana przez Dziewiątkę w „Ratajczaku”

Michał Dominiczak
Drugiej porażki przed własną publicznością w tegorocznych rozgrywkach doznali nasi piłkarze ręczni. Tęcza Kościan przegrała z Euco-UKS Dziewiatką Legnica 28:30.

Podobnie jak w poprzednim meczu w Orlikiem, nasza drużyna była faworytem do zwycięstwa. Niestety, tak jak w Brzegu, tak i w tę sobotę, kościaniacy ulegli niżej notowanemu rywalowi.

Początek spotkania układał się zgodnie z planem. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i zaczęli seryjnie rzucać bramki. W finalizacji akcji brylował nie kto inny, jak Daniel Olejnik. Po 10 minutach prowadzenie wynosiło 7:2 i kibice mieli nadzieję, że Tęcza będzie kontynuowała festiwal strzelecki. W kolejnej fazie, miejscowym przytrafił się jednak przestój, co wykorzystali przyjezdni. Po trzech trafieniach niezwykle skutecznego w szeregach Euro-UKS Dziewiątki Wojciecha Szyby, a także jednym Dawida Gorczycy, zrobiło się tylko 7:6. Chwilę potem, dwukrotnie bramkarza pokonał Bartosz Piaseczny i po nieco ponad kwadransie na tablicy widniał remis po 8. Przeciwnik poczuł szansę i konsekwentnie rzucał kolejne bramki, dzięki czemu niespodziewanie objął przodownictwo 12:10. Nasz zespół nie mógł się przełamać. Do 20 minuty grał na bardzo niskiej skuteczności rzutowej w ataku. W końcówce coś drgnęło. Tęcza przebudziła się i odbiła prowadzenie. Do przerwy było 16:15.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej gry kościaniaków. Gdy w 35 minucie celnym rzutem popisał się Olejnik, mieliśmy 19:16. W następnym okresie powtórzył się jednak scenariusz z pierwszej części. Podopieczni Dawida Nowaka byli bardzo nieskuteczni. Defensywa miała również spore problemy z zatrzymaniem szalejącego bombardiera Szyby. Co gorsza, pojawiło się też kilka 2-minutowych kar. Słaba postawa odbiła się na rezultacie. W 51 minucie legniczanie prowadzili aż 27:22. W tym momencie wiadomym było, że o wygraną będzie arcytrudno. Choć Tęcza walczyła do końca o odwrócenie losów spotkania, nie miała takiej siły rażenia i ostatecznie przegrała z Euco-UKS Dziewiątką 28:30.

Bramki dla Tęczy Kościan zdobywali: Daniel Olejnik 7, Dawid Graf 5, Kamil Napierkowski 4, Marcin Musielak, Aleksander Cierniewski i Tomasz Piątek po 3, Kamil Gessner 2 oraz Eryk Napieralski 1. Najwięcej bramek dla Euco UKS Dziewiątki rzucił Wojciech Szyba, 13.

Po 17 kolejkach, Tęcza z dorobkiem 27 punktów zajmuje siódme miejsce w lidze. Szansę na rehabilitację nasi szczypiorniści będą mieli w najbliższy weekend, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli LKS OSiR Komprachcice. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu, Tęcza, po pełnym emocji widowisku, pokonała LKS OSiR 33:32.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - PGE Vive Kielce - zobaczcie film!