Trzeci sparing, drugie zwycięstwo. Obra wysoko pokonała Nielbę

Dominik Hromada - LeszczynskiSport.pl
Przekonujące zwycięstwo w kolejnym sparingu odnieśli nasi piłkarze przygotowujący się do rundy wiosennej. Obra 1912 Kościan wysoko pokonała na wyjeździe, siódmy zespół IV ligi grupy północnej Nielbę Wągrowiec, 4:0.

Mecz był dość jednostronny. Nasza drużyna dominowała i przez dłuższy czas utrzymywała się przy piłce, tworząc sobie wiele dogodnych okazji do strzelenia gola.

Pierwszy z nich padł w pierwszej połowie. Filip Tylczyński dostrzegł w polu karnym niepilnowanego Macieja Przewłockiego, a ten z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Kolejne trafienia padały po przerwie. Festiwal strzelecki rozpoczął Łukasz Żak, który wykończył akcję po świetnym rajdzie lewą stroną boiska i podaniu Szymona Słomy. Na 3:0 prowadzenie podwyższył pięknym strzałem z dystansu Dawid Ratajczak. Wynik na 4:0 dla kościaniaków, po zamieszaniu podbramkowym, ustalił Kamil Tomowiak.

Kolejny test-mecz podopieczni Krzysztofa Knychały rozegrają w sobotę 17 lutego o godzinie 13:00 na boisku w Grodzisku Wlkp. Rywalem Obry będzie GKS Dopiewo.