Turniej kopa o puchar sołtysa w Donatowie ZDJĘCIA

Turniej kopa o puchar sołtysa w Donatowie
Turniej kopa o puchar sołtysa w Donatowie KSKS
W sobotę 23 lutego w Gościńcu Donatowo rozegrany został IV Turniej Kopa Sportowego o puchar sołtysa wsi Donatowo. Turniej ma już swoją tradycję i co roku uczestniczą w nim miłośnicy kopa z całego powiatu kościańskiego, a także z innych powiatów.

Do Donatowa przyjechało 152 amatorów gry w kopa w tym 4 panie. Zawodnicy reprezentowali powiaty: kościański, gostyński, leszczyński, krotoszyński, rawicki, śremski, wolsztyński, obornicki i poznański.

- Rozegrano 5 pięć rund po 32 rozdania a grano zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego - mówi Grzegorz Ratajczak, prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Turniej wygrał Krzysztof Wojciechowski ze Starego Lubosza zdobywając 19,5 punktów dużych i 163 małe. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez sołtysa wsi Donatowo Darię Stachowską i główną nagrodę.

Drugie miejsce zajął Franciszek Klak ze Śremu z wynikiem 19/161 a na trzecim miejscu uplasował się Jacek Cielebąk z Sierakowa uzyskując 18 punktów dużych i 101 małych.

W czołówce znaleźli się jeszcze : 4) Tadeusz Książyk z Poznania, 5) Zbigniew Basiura z Racotu, 6) Wojciech Jurga z Piotrkowic, 7) Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, 8), Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry, 9) Henryk Siejak ze Śremu, 10) Mirosław Kędziora z Czarkowa.

Kategorię kobiet wygrała Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza plasując się na 31 miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 38 czołowych zawodników w klasyfikacji open, najlepszej kobiety oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju. Najmłodszym zawodnikiem był Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa a najstarszym Stefan Wrzosek z Kościana.

Puchary i nagrody wręczał Tadeusz Fabiś wiceprezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, który turniej ten zorganizował w towarzystwie Piotra Mylki radnego Rady Miejskiej Czempinia.