Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Turniej siatkówki plażowej w Cichowie - zagrały aż 23 zespoły

Anna Szklarska-Meller
Turniej siatkówki plażowej w Cichowie - w zawodach udział wzięły 23 drużyny.
Turniej siatkówki plażowej w Cichowie - w zawodach udział wzięły 23 drużyny. A. Szklarska-Meller
Turniej siatkówki plażowej w Cichowie, mimo niesprzyjającej pogody, przyciągnął aż 23 zespoły. O miano najlepszych walczyły drużyny z różnych stron Wielkopolski, a także z Wrocławia i Nowej Soli. Zawody zostały rozegrane w ramach Akademia Cup Grand Prix Dolsk 2013.

Turniej siatkówki plażowej w Cichowie odbył się przy plaży głównej. Wzięły w nim udział aż 23 zespoły, m.in. z Poznania, Gostynia, Wrześni, Dolska i Wrocławia. Ze względu na dużą liczbę uczestników rundę eliminacyjną rozegrano systemem pucharowym. W kolejnej rundzie zagrało 10 par, które pomyślnie przeszły eliminacje oraz 3 najlepsze drużyny poprzedniego turnieju.

W półfinałach para reprezentująca Gostyń i Wrześnię przegrała z duetem z Nowej Soli, a zbąszyńsko - jarocińska drużyna, która ma na swym koncie udział w finale Mistrzostw Polski Juniorów, pokonała rywali z Poznania. Turniej piłki plażowej w Cichowie największe emocje przyniósł jednak w finałach. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny gostyńsko-wrzesińska i poznańska. Wygrała ta pierwsza, ale o zwycięstwie zadecydowały dopiero ostatnie piłki tie-breaku.

W finale zmierzyły się duety, które za tydzień wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów. Tym razem lepszy okazał się zespół z Wielkopolski. Pokonał on drużynę z Nowej Soli w dwóch setach.Turniej siatkówki plażowej w Cichowie został rozegrany w ramach Akademia Cup Grand Prix Dolsk 2013. - Łączna pula nagród w całych rozgrywkach to 10 tys. zł - mówi Tomasz Biernat z UKS Kaniasiatka, organizatora rozgrywek.

Turniej siatkówki plażowej w Cichowie nie mógł się obyć bez reprezentacji gminy Krzywin. Przedstawicielem gospodarzy był Maciej Gubański z Lubinia, który zagrał w duecie z Witoldem Opielewiczem. - Po raz pierwszy graliśmy razem w siatkówkę plażową, a to zupełnie inny wysiłek niż gra na tradycyjnym boisku. Udział w turnieju potraktowaliśmy więc rekreacyjnie - zdradza Maciej Gubański.