Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Kopa Sportowego

Anna Szklarska-Meller
Starostwo Powiatowe w Kościanie
W Kiełczewie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Kopa Sportowego. Na najwyższym miejscu podium nie stanął jednak żaden reprezentant Kościana i okolic.

W mistrzostwach uczestniczyło 156 zawodników, w tym 4 panie. Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2013 został Jan Radoła z Drzęczewa w powiecie gostyńskim. Mistrz zdobył 23 punkty duże i 150 małych. Jak podkreślił organizator zawodów - Grzegorz Ratajczak - osoby, które pracowały nad przygotowaniem imprezy bardzo ucieszył wzrost zainteresowania zawodami i wspaniała atmosfera podczas rozgrywek. W kategorii kobiet zwyciężyła Wanda Guzikowska z Leszna.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem kościańskiego starosty, Andrzej Jęcza. Puchary i nagrody wręczała zaś Iwona Bereszyńska, przewodnicząca rady powiatu. Nagrody otrzymało 25 najlepszych zawodników.